Cyberpunk 2077, loja kryesore e zhvilluesit polak CD Projekt, kryesoi në shkarkimet e PS4 në Dyqanin PlayStation të Sony muajin e kaluar, në dhjetë ditët pas kthimit të saj në platformë.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, loja u tërhoq nga PlayStation Store në dhjetor menjëherë pas debutimit pasi lojtarët u ankuan për defektet.

Versioni i sa për konzolat PS4 ishte loja më e shkarkuar në SHBA/Kanada dhe Evropë në qershor, sipas blogut të PlayStation.

Cyberpunk shiti gati 14 milion kopje vitin e kaluar, por kompania nuk ka dhënë numra të azhurnuar.

Zyrtari kryesor financiar i kompanisë, Piotr Nielubowicz, tha muajin e kaluar se shitjet fillestare në dyqanin PS pritet të jenë më të larta për shkak të “kërkesës së mohuar”.

Reklama
Reklama

Ndërkohë bëhet e ditur se aksionet e CD Projekt u rritën 3 për qind në tregtinë e hershme. /Telegrafi/