LAJMI I FUNDIT:

Çmimi i makinës së mrekullueshme Wiesmann Thunderball është 300 mijë dollarë – automjeti ka 671 kuaj fuqi

Çmimi i makinës së mrekullueshme Wiesmann Thunderball është 300 mijë dollarë – automjeti ka 671 kuaj fuqi

Wiesmann Thunderball u prezantua disa muaj më parë dhe krijoi një valë të madhe në të gjithë industrinë e automobilave.

Reklama

Pamja e tij klasike dhe e pagabueshme e kombinuar me motorin elektrik 671 kuaj fuqi, një trup të lehtë 1,700 kg dhe një distancë të mirë prej 500 kilometrave janë një recetë për një GT mahnitëse.

Në kohën e prezantimit, çmimi nuk u konfirmua – por tani dihet.

Nuk do të ishte kurrë një makinë e lirë, derisa çmimi i saj është 300 mijë dollarë. /Telegrafi/


Në trend Auto

Më shumë
Shikoni shoferët e Milwaukee duke fluturuar mbi një “gungë” gjigante për ndalim të shpejtësisë

Shikoni shoferët e Milwaukee duke fluturuar mbi një “gungë” gjigante për ndalim të shpejtësisë

Auto
UBT përzgjedhet si model për të prezantuar në konferencën WURI 2023

UBT përzgjedhet si model për të prezantuar në konferencën WURI 2023

UBT
Mercedes-Benz lansoi veturën E-Class, modeli i saj i fundit me një motor me djegie

Mercedes-Benz lansoi veturën E-Class, modeli i saj i fundit me një motor me djegie

Auto
Cilat janë gomat më të mira - me çmim më të lirë apo ato premium?

Cilat janë gomat më të mira - me çmim më të lirë apo ato premium?

Auto
Panasonic do të rrisë prodhimin e baterisë me 10 për qind në Gigafabrikën e Tesla-s në Nevada

Panasonic do të rrisë prodhimin e baterisë me 10 për qind në Gigafabrikën e Tesla-s në Nevada

Auto
Konsumon edhe kur nuk lëvizë, sa energji humb një veturë elektrike kur është në ‘pushim’?

Konsumon edhe kur nuk lëvizë, sa energji humb një veturë elektrike kur është në ‘pushim’?

Auto
Kalo në kategori