Një sondazh zbuloi se 75 për qind e çifteve që zgjodhën “Little Things” të One Direction si vallëzimin e tyre të parë në dasmën e tyre u divorcuan brenda një viti

Studiuesit në OnBuy.com anketuan 5.544 njerëz dhe analizuan 10 këngët që njerëzit përdorën për vallëzimin e tyre të parë.

Kompania u përpoq të hetonte nëse kishte një lidhje midis shkallës së divorcit dhe vallëzimeve të para të çifteve, dhe rezultoi se në të vërtetë lidhje mund të ketë, transmeton Telegrafi.

Vallëzimet e para janë një nga momentet më të paharrueshme të një dasme, por jo të gjitha çojnë në një lidhje të lumtur.

Reklama

Kënga që rezultoi me më shumë divorce është “Little Things” nga One Direction me 75 për qind të njerëzve që tani janë ndarë ose divorcuar pas vetëm një viti e dy muajsh.

Reklama

E dyta në listë është “I’m Yours” nga Jason Mraz pasi 61 përqind e çifteve që zgjodhën këtë melodi zgjatën vetëm 3 vjet e 5 muaj. Në vend të tretë renditet “Chasing Cars” e realizuar nga Snow Patrol, që çon në 56 për qind të martesave që zgjatën deri në 5 vjet.

Hulumtimi zbuloi gjithashtu se çiftet që zgjodhën këngët e Disney-t kishin më shumë gjasa të kishin një martesë më të gjatë sesa ata që nuk e bënin.

Reklama

Këngët e para të kërcimit që pasuan martesat e gjata përfshinin këngën “Isn’t She Lovely” të Stevie Wonder dhe “The Way You Look Tonight” të Frank Sinatra. /Telegrafi/