LAJMI I FUNDIT:

Chevrolet Corvette i parë hibrid u shit për “dhjetë herë më shumë se vlera reale e tij” – dhe ka një arsye për këtë

Chevrolet Corvette i parë hibrid u shit për “dhjetë herë më shumë se vlera reale e tij” – dhe ka një arsye për këtë

Chevrolet Corvette E-Ray i parë është shitur për një çmim shumë të lartë.

Reklama

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, modeli historik u ofrua në ankandin Barrett-Jackson Palm Beach ku u ble për 1.1 milion dollarë.

Kjo është më shumë se 10 herë më shumë se çmimi i listuar prej 104,295 dollarësh, por nuk u ble vetëm për “mburrje”.

Të gjitha të ardhurat nga ankandi u caktuan për organizatën e bamirësisë Donors Choose, e cila ndihmon në blerjen e furnizimeve dhe materialeve për shkollat publike.

Blerësi nuk ishte askush tjetër veçse pronari i ekipit NASCAR dhe tregtari i makinave Rick Hendrick, i cili ka qenë ofertuesi i lartë në shumë ankande të bamirësisë GM. /Telegrafi/


Në trend Auto

Më shumë
Mercedes bëhet prodhuesi i parë që merr miratimin nga Kalifornia për shitjen e makinave me drejtim autonom të Nivelit 3

Mercedes bëhet prodhuesi i parë që merr miratimin nga Kalifornia për shitjen e makinave me drejtim autonom të Nivelit 3

Auto
Tesla në bisedime për të ndërtuar një fabrikë të re në një vend evropian

Tesla në bisedime për të ndërtuar një fabrikë të re në një vend evropian

Auto
Lucid zgjerohet edhe në Arabinë Saudite – fillon dërgimin e veturave të para tek klientët e saj

Lucid zgjerohet edhe në Arabinë Saudite – fillon dërgimin e veturave të para tek klientët e saj

Auto
Volvo ka lansuar SUV-in e saj të vogël plotësisht elektrik EX30 që ka një çmim të përballueshëm

Volvo ka lansuar SUV-in e saj të vogël plotësisht elektrik EX30 që ka një çmim të përballueshëm

Auto
Një tjetër klasik i automobilave po del në pension

Një tjetër klasik i automobilave po del në pension

Auto
Volkswagen Golf R Final Edition, një makinë e prodhuar në një numër të kufizuar

Volkswagen Golf R Final Edition, një makinë e prodhuar në një numër të kufizuar

Auto
Kalo në kategori