Veshja e maternitetit në përgjithësi është e keqe, tre madhësi shumë të mëdha ose të vogla, ose të prera në mënyrë jo praktike.

Të gjitha nënat ankohen rreth kësaj çështje dhe ajo ju sjell edhe më shumë stres gjatë pritjes së ëmbël, transmeton Telegrafi.

Më poshtë keni disa nga veshjet që ju sigurojnë komoditet:

Dollakë

Kurrë nuk mund të gaboni me një palë të mirë të dollakëve të errëta dhe të rehatshme. Të qeta në ditët tuaja më të fryra, ato gjithashtu mund të japin një pamje të efektshme kur futen në çizme. Ndërsa ekzistojnë dollakë të veçantë të “maternitetit” në treg, shumë nëna thonë se nuk ka vërtet nevojë. Ju mund të rritni rripat e rregullt për pak më shumë, dhe do të keni mundësi të përdorni më shumë prej tyre për ato ditë pas lindjes.

Tunikë

Është e vështirë të thuash mjaft gjëra përrallore për këto bluza të gjata. Ato fshehin dhe rrafshojnë një mori çështjesh trupore dhe gunga, por shpesh kanë detaje të pa përshtatshme si mëngët me gjatësi të byzylykut, anët e ndenjura ose shumë e hapur në dekolte. Para shtatzënisë, ju mund të jeni në gjendje ta vishni një si fustan, ndërsa e kaloni shtatzëninë, kombinojeni me dollakë ose vishni me xhinse. Pas foshnjës, pëlhura e shtuar mund të sigurojë një mbulesë gjatë gji dhënies.

Fustan i gjatë

Zgjidhni një pëlhurë të butë për që mund të ngjitet lehtë mbi trupin tuaj që ndryshon. Ky është një artikull tjetër që ndoshta nuk keni nevojë të blini në departamentin e maternitetit, thonë ekspertët. Për sa kohë që ju të gjeni një në një pëlhurë perfekte, kjo veshje do t’ju ndihmojnë në çdo fazë.

Xhinse të errëta

Shkoni me xhinse të errëta, të cilat janë gjithnjë të këndshme dhe mund t’i vishni me taka ose çizme me gju të lartë. Kërkoni një palë me materiale shtrënguese, në mënyrë që të mund t’i rezistojë rritjes përpara. Një palë me madhësi të mirë mund t’ju ​​zgjasë edhe në tremujorin e dytë. /Telegrafi/