LAJMI I FUNDIT:

Çfarë janë ato ‘zhurmat’ vaginale gjatë seksit?

Çfarë janë ato ‘zhurmat’ vaginale gjatë seksit?

Nganjëherë, edhe kur afshi shpërthen aq shumë, mund të ndodhin gjëra jo aq të këndshme. Ekspertët thonë se është diçka normale; mos u trembni!

Reklama

Ndodh që gjatë marrëdhënieve intime, vagina të lëshojë tinguj të ngjashme me gazrat trupore. Por nuk duhet të shqetësoheni: Kjo është diçka që ndodh zakonisht, dhe nuk ka të bëjë me gazrat e sistemit të tretjes.

Në të vërtetë, bëhet fjalë për një masë ajri e cila hyn brenda vaginës, dhe më pas për shkak të presionit që ushtrohet në vaginë del duke lëshuar një zhurmë të mbytur.

Ekspertët shpjegojnë se këto zhurma mund të ndodhin kurdoherë, dhe është diçka krejt e zakonshme, pasi masat e ajrit mund të hyjnë në çdo moment brenda vaginës.

COE-42-15205164_thumb_550x366

Megjithatë, ka disa situata në të cilat ka më shumë gjasa që kjo të ndodhë: gjatë stimulimit me gishtërinj, penetrimit të penisit, lodrave të seksit, të cilat e shtyjnë ajrin të hyjë.

Kur je e eksituar, hyrja e vaginës zgjerohet, duke e bërë më të thjeshtë daljen e masave të vogla të ajrit.

Ato nuk kanë erë të pakëndshme dhe nuk duhet të shkaktojnë turp sepse janë absolutisht normale. Edhe virgjëreshat mund të lirojnë gazra vaginale.

Çiftet e ndodhura në këto situata, zakonisht i kalojnë me buzëqeshje dhe humor. /Telegrafi/


Në trend Stil

Më shumë
Dy rregulla të kopshtarëve për një rendiment më të mirë të domates

Dy rregulla të kopshtarëve për një rendiment më të mirë të domates

Kopshtaria
Preferencat e meshkujve për gjokset e femrave tregojnë shumë për personalitetin e tyre

Preferencat e meshkujve për gjokset e femrave tregojnë shumë për personalitetin e tyre

Lifestyle
Largoni njollat e deodorantit: Truket që mund t'ju ndihmojnë të mbani rrobat tuaja të pastra

Largoni njollat e deodorantit: Truket që mund t'ju ndihmojnë të mbani rrobat tuaja të pastra

Bëje vet
Gjyshja dhe gjyshi po divorcohen: Çfarë të bëjmë më pas?

Gjyshja dhe gjyshi po divorcohen: Çfarë të bëjmë më pas?

Këshilla Lifestyle
15 ide për rregullimin e shtëpisë: Ngjyrat më të bukura që do ta bëjnë shtëpinë tuaj shumë të këndshme dhe moderne!

15 ide për rregullimin e shtëpisë: Ngjyrat më të bukura që do ta bëjnë shtëpinë tuaj shumë të këndshme dhe moderne!

Rregullimi i shtëpisë
Për shkak të kësaj, mizat dhe mushkonjat mblidhen në kuzhinën tuaj!

Për shkak të kësaj, mizat dhe mushkonjat mblidhen në kuzhinën tuaj!

Bëje vet
Kalo në kategori