Bukuria e LK vërtetohet në ndeshjen City-Monaco, ‘Qytetarët’ rikthejnë rezultatin në ndeshjen ku u shënuan tetë gola (Video)

Ndeshje me tetë gola dhe me rikthime të jashtëzakonshme në rezultat (5-3).

Ata që e shikuan këtë ndeshje ishin fatlum, pasi shikuan një prej ndeshjeve me spektakolare në historinë e Ligës së Kampionëve.

Manchester City edhe pse ishte duke humbur 2-3 në fund i buzëqeshi fitores me rezultat të 5-3.

Por si erdhi deri te ky rezultat, këtë mund ta shpjegojë vetëm magjia që dhuron kjo garë.

City e nisi më mirë takimin ku Sterling shënoi në minutën e 26-të pas një asistimi të bukur nga Silva.

Goli i Sterling

Nuk vonoi kundërpërgjigja e Monacos. Pas pesë minutash Falcao shënoi për 1-1.

Monaco e mbylli pjesën e parë në epërsi 2-1. Kylian Mbappe mori një top afër zonë dhe shënoi në portën e Cabalerros.

Gëzimi i Mbappe

Pjesa e dytë dhuroi hiq më pak se pesë gola dhe një penallti të humbur.

Falcao humbi penalltinë në minutën e 50-të, ndërsa Kun Aguero shënoi për 2-2 pas tetë minutash.

Aguero në aksion

Nuk kishte qetësi për ‘qytetarët’ e Guardiolas, pasi Falcao nxjerrë nxjerrë nga raportuari i tij një perlë ku lë të shtangur portierin spanjoll me një parabolë për 3-2.

Kur të gjithë menduan se City u shkatërrua, yjet e Etihad u kthyen ne lojë dhe atë fuqishëm.

Falcao pas perlës së shënuar

Aguero shënoi edhe një herë për ta barazuar rezultatin në 3-3 në minutën e 71-të.

Stones shënoi pas gjashtë minutash për ta kthyer epërsinë e Cityt.

Sane kur shënoi për 3-2

Qetësinë skuadrës së Guardiolas ia solli goli i Sanes i shënuan në minutën e 82-të.

Edhe pse deri në fund kishte edhe disa raste, ndeshja u mbyll 5-3. /Telegrafi/

Të gjithë janë të habitur nga veprimi i fundit i Raheem Sterling

Top sulmuesi që tifozët thonë se

Top sulmuesi që tifozët thonë se "kemi harruar që ende luan" ka realizuar një nga golat më të bukur që keni parë

Gundogan mbeti tejet i zhgënjyer me sjelljen e dy ish-bashkëlojtarëve të tij tek Barcelona