Askush nuk vesh një fustan ‘të zhveshur’ si Cher.

Të famshëm, duke përfshirë Rose McGowan, Rihanna dhe Megan Fox, të gjithë kanë bërë tituj në paraqitjet pothuajse ‘lakuriq’ gjatë viteve, por fustani i tejdukshëm dhe me pendë i Cher nga Met Gala i 1974-ës mund të jetë në krye të të gjithëve.

Në një intervistë të re me Town & Country, Mackie tha se Cher, tani 76 vjeç, këmbënguli që të vishte një pamje të guximshme në Met.

“Ajo nuk u frikësua kurrë nga asgjë që i kam vënë ndonjëherë”, tha ai. “Ajo ishte thjesht e mrekullueshme në atë fushë”.

Reklama
Cher refuzon t'i lërë flokët e saj të thinjura të shihen Cher refuzon t'i lërë flokët e saj të thinjura të shihen

Në fakt, Cher-it e pëlqeu aq shumë fustanin, saqë më vonë e veshi në kopertinën e revistës Time.

Mackie krijoi gjithashtu pamjen po aq ekstravagante me tegela të zeza që superylli veshi në Oscars të vitit 1986, i cili përfshinte një të sipërme të vogël, fund të ulët dhe kokë të lartë me pendë.

Reklama
Maya Jama u shfaq në një pamje të guximshme me prerje të shumta në Brit Awards 2022 Maya Jama u shfaq në një pamje të guximshme me prerje të shumta në Brit Awards 2022

“Deri në atë kohë, ajo kishte bërë shumë filma, por ajo po bënte filma shumë joglamuroz ku po luante thjesht njerëz normalë,” tha Mackie. “Ajo donte të vishte diçka argëtuese. Ajo ishte shumë rehat në lëkurën e saj”. /Telegrafi/