Të famshmit po e përqafojnë me të vërtetë trendin e prerjeve tani dhe, për të qenë të sinqertë, ai po pëlqehet nga të gjithë.

Për të rifreskuar kujtesën tuaj, Lily James kohët e fundit veshi një fustan të prerë fenomenal gjatë turneut promocional për “Pam & Tommy”, dhe Kourtney Kardashian e përfshiu këtë detaj në rroba banje të caktuara.

Tani, Maya Jama është e famshmja më e fundit që i bashkohet trendi, duke dalë në tapetin e kuq të Brit Awards e veshur me një veshje me prerje të shumta.

Pjesa e sipërme e Mayas përbëhet nga prerje zig-zag, e bashkuar me një fund tre çereksh me trekëndësha të përmbysur të prerë rreth belit, të mbajtur nga një fije si rrip i mesit.

Reklama
Reklama

Sa i përket aksesorëve, Maya zgjodhi taka argjendi me shkëlqim për t’u përshtatur me byzylykët dhe vathët e saj me bizhuteri.

Tani, nëse po mendoni se kompleti duket pak i njohur, ju jeni një adhurues i vërtetë i modës. Po, seti i Mayas duket të jetë një nderim për një nga veshjet më të famshme në historinë e tapetit të kuq – fustanin ikonik të Cher në Oscars të vitit 1986, i referuar si ‘fustani i saj Mohawk’. /Telegrafi/