LAJMI I FUNDIT:

BMW 7 Series duket më agresive nën “maskën” e Renegade Design

BMW 7 Series duket më agresive nën “maskën” e Renegade Design

Seria 7 e fundit e BMW-së “trazoi” industrinë e veturave, por jo të gjitha komentet ishin pozitive sepse nuk munguan edhe kritikat për dizajnin, sidomos kur bëhet fjalë për entuziastët e markës gjermane.

Megjithatë, aty ku ka kritika, ka edhe mundësi për përmirësim, dhe Renegade Design e ka pranuar këtë sfidë dhe në mënyrën e vet ka përmirësuar dizajnin e Serisë së fundit 7 (G70) duke përgatitur një strukturë të re të trupit të kësaj veture.


Kjo paketë modifikimi përfaqëson një përzierje harmonike të hollësisë dhe agresionit, dhe teksa dizajni standard ka ndarë të apasionuarit në dy grupe, kompleti i trupit arrin të vendosë një ekuilibër që rrit estetikën e veturës, përcjell Telegrafi.

Paketa Renegade përfshin një ‘spoiler’ të përparmë në parakolp, difuzorin e pasmë, çatinë dhe ‘spoilerin’ e pasmë, si dhe një grilë radiatori dhe strehë të pasqyrave anësore.

Çdo komponent është projektuar me saktësi dhe përshtatet në mënyrë të përkryer në linjat ekzistuese të veturës, duke rezultuar në një pamje kohezive dhe të rafinuar.

Klientët mund të zgjedhin midis dy bojërave, një të zezë me shkëlqim të lëmuar të bërë nga fibra bazalt ose një karboni më premium.

Deri më tani, paketa në fjalë është në dispozicion vetëm për modelet 740i, 740d dhe 760i. /Telegrafi/

Në trend Auto

Më shumë
Hezitoi të paguaj “merimangën” që ta dërgojë Ferrarin në destinacion – pronari ia dha punonjësit të ri – ai e përplasi në tunel

Hezitoi të paguaj “merimangën” që ta dërgojë Ferrarin në destinacion – pronari ia dha punonjësit të ri – ai e përplasi në tunel

Auto
Bëhet virale videoja e gruas që thyen xhamin e Lamborghinit duke kërcyer mbi të

Bëhet virale videoja e gruas që thyen xhamin e Lamborghinit duke kërcyer mbi të

Auto
Zbulohen detaje dhe pamje të Grandland të ri, të lansuar nga Opel

Zbulohen detaje dhe pamje të Grandland të ri, të lansuar nga Opel

Auto
Sa janë pagat në fabrikën e Tesla-s në Evropë?

Sa janë pagat në fabrikën e Tesla-s në Evropë?

Auto
Biçikleta elektrike e punuar nga druri i bambusit, kushton 2,200 euro – ka një rreze prej 100 kilometrash

Biçikleta elektrike e punuar nga druri i bambusit, kushton 2,200 euro – ka një rreze prej 100 kilometrash

Auto
“Rilind” Land Rover Defender i vjetër, tani ka katër motorë elektrikë

“Rilind” Land Rover Defender i vjetër, tani ka katër motorë elektrikë

Auto
Kalo në kategori