LAJMI I FUNDIT:

Bitcoin vazhdon të bie, Ethereum gjithashtu po humb terren

Bitcoin vazhdon të bie, Ethereum gjithashtu po humb terren

Çmimet e kriptomonedhave janë nën presion dhe vazhdojnë të humbasin terren.

Reklama

Në fillim të dhjetorit, çmimi i Bitcoin ra dhe ra nga rreth 57,000 dollarë në 46,500 dollarë brenda një dite. Që atëherë, monedha digjitale nuk ka qenë vërtet në gjendje të rikuperohet.

Më 27 dhjetor, Bitcoin u rrit përsëri në pothuajse 52,000 dollarë amerikanë, por ra ndjeshëm ditët e fundit. Bitcoin aktualisht vlen rreth 46,500 dollarë.

Ethereum gjithashtu në anën negative

Për monedhat e tjera digjitale të rëndësishme si Ethereum, ndryshimi i çmimeve është dukur i ngjashëm në ditët e fundit. Të hënën, Ethereum vlente më shumë se 4100 dollarë. Monedha e dytë digjitale më e madhe aktualisht po tregtohet me rreth 3600 dollarë.

Një arsye e saktë për rënien e papritur të normave të dy monedhave më të mëdha digjitale nuk ishte e dukshme. Tregtarët shpjeguan luhatjet e çmimeve me tregjet aktualisht më pak likuide para fundit të vitit.

Rritjet në vitin e kaluar

Më 10 nëntor, Bitcoin arriti çmimin e tij rekord paraprak prej pak më shumë se 68,000 dollarë. Bitcoin filloi vitin 2021 me rreth 29,400 dollarë.

Më 1 janar të këtij viti, Ethereum vlente 730 dollarë. Në nëntor, kriptovaluta e dytë më e madhe ka arritur rreth 4.800 dollarë amerikanë. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Ujë Kllokoti i bashkohet familjes RUGOVE

Ujë Kllokoti i bashkohet familjes RUGOVE

Korporata Rugove
Subvencione nga qeveria për pompat termike - zgjidhni ECOTEK për ngrohjen e shtëpisë tuaj

Subvencione nga qeveria për pompat termike - zgjidhni ECOTEK për ngrohjen e shtëpisë tuaj

ECO TEK
Hapet Thirrja Publike për subvencionim të pajisjeve efiçiente për ngrohje, qytetarët mund të aplikojnë deri më 22 nëntor

Hapet Thirrja Publike për subvencionim të pajisjeve efiçiente për ngrohje, qytetarët mund të aplikojnë deri më 22 nëntor

Ekonomi
Exquisa dhe Miree marrin çmimin e Lidershipit në Tregun e Djathrave

Exquisa dhe Miree marrin çmimin e Lidershipit në Tregun e Djathrave

Kosmonte Foods
Instituti GAP përmes grafike paraqet komunat në Kosovë që kanë pagën më të lartë dhe me të ulët në sektorin privat

Instituti GAP përmes grafike paraqet komunat në Kosovë që kanë pagën më të lartë dhe me të ulët në sektorin privat

Ekonomi
Suksesi i jashtëzakonshëm i rTrust - mbi 4000 nënshkrime elektronike në më pak se një muaj

Suksesi i jashtëzakonshëm i rTrust - mbi 4000 nënshkrime elektronike në më pak se një muaj

Ekonomi
Kalo në kategori