LAJMI I FUNDIT:

Bëhet virale ideja e indianit që e shndërron ombrellën e tij në një çantë shpine të improvizuar për t’u mbrojtur nga shiu

Bëhet virale ideja e indianit që e shndërron ombrellën e tij në një çantë shpine të improvizuar për t’u mbrojtur nga shiu

Anand Mahindra, kryetar i kompanisë indiane automobilistike, Mahindra dhe Mahindra, së fundmi ka ndarë një video që demonstron një qasje unike për të qëndruar “i thatë” gjatë shiut.

Në videon e postuar Mahindra theksoi reshjet e vazhdueshme në Mumbai me mbishkrimin: “Më në fund, ne po shohim një shi të vazhdueshëm në Mumbai. Jo mjaftueshëm i rëndë por ndoshta është koha për të planifikuar garderobën për këtë mot. Mund të jetë një ide e mirë të mendoni të vishni një ombrellë”.

Videoja paraqet një burrë që modifikoi në mënyrë gjeniale ombrellën e tij duke i bashkangjitur dy varëse rrobash dhe duke e shndërruar atë në një çantë shpine të improvizuar, përcjell Telegrafi.


Kjo zgjidhje e drejtpërdrejtë por efikase u mundëson njerëzve të qëndrojnë të thatë pa sakrifikuar përdorimin e duarve.

Që kur u shpërnda, video ka grumbulluar rreth 5 milionë shikime dhe 6000 pëlqime.

Postimi tërhoqi shumë përgjigje pozitive në mediat sociale, me përdoruesit që vlerësuan konceptin inovativ. /Telegrafi/