LAJMI I FUNDIT:

BDI: Jemi të gatshëm të dalim nga Qeveria, nëse opozita mbështet ndryshimet kushtetuese

BDI: Jemi të gatshëm të dalim nga Qeveria, nëse opozita mbështet ndryshimet kushtetuese

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) thotë se janë të gatshëm të mbështesin një Qeveri pa ta, nëse opozita do të votonte ndryshimet kushtetuese.

Reklama

Nga kjo parti thonë se “do të dalin nga Qeveria”, pasi sipas tyre, e ardhmja evropiane e qytetarëve është e para.

“BDI është e gatshme të mbështesë një Qeveri pa BDI deri në zgjedhje, nëse opozita i përkrah ndryshimet kushtetuese të cilat duhet të hyjnë në fuqi para formimit të asaj qeverie. E ardhmja evropiane e qytetarëve është e para!”, thonë nga BDI, duke iu përgjigjur kërkesës së kryetarit të OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski, i cili sot në takimin me kryeministrin Dimitar Kovaçevski kërkoi që LSDM dhe BDI të dalin nga Qeveria, në mënyrë që t’i mbështesin ndryshimet kushtetuese.

Në Kuvend sot u realizua takimi i në mes kryeministrit, Dimitar Kovaçevski dhe liderit të opozitës maqedonase OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski, të cilët diskutuan për ndryshimet kushtetuese të cilat duhet të bëhen, në mënyrë që RMV ta vazhdojë procesin integrues në BE. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Sveçla: Njëri nga të vrarët në sulmin terrorist është Bojan Mijailoviq, truprojë e shefit të BIA-s serbe, Aleksandar Vulin

Sveçla: Njëri nga të vrarët në sulmin terrorist është Bojan Mijailoviq, truprojë e shefit të BIA-s serbe, Aleksandar Vulin

Lajme
Lirohen katër nga tetë të arrestuarit gjatë aksionit policor në Banjskë

Lirohen katër nga tetë të arrestuarit gjatë aksionit policor në Banjskë

Lajme
Shqipëria kundër Borrellit: Përgjegjësia e asaj që ndodhi nuk qëndron te Kosova

Shqipëria kundër Borrellit: Përgjegjësia e asaj që ndodhi nuk qëndron te Kosova

Lajme
Abdixhiku pas takimit me Osmanin dhe drejtorin e AKI-së: Djemtë e vajzat fituan betejën kundër terrorizmit në terren, koha ta fitojmë atë diplomatike

Abdixhiku pas takimit me Osmanin dhe drejtorin e AKI-së: Djemtë e vajzat fituan betejën kundër terrorizmit në terren, koha ta fitojmë atë diplomatike

Lajme
Elshani: Hetimet në Banjskë do të zgjasin – policia s’pati qëllim ta vrasë askënd, por ta lirojë territorin nga grupi i armatosur

Elshani: Hetimet në Banjskë do të zgjasin – policia s’pati qëllim ta vrasë askënd, por ta lirojë territorin nga grupi i armatosur

Lajme
Situata e sigurisë, presidentja Osmani takon kreun e AKI-së dhe opozitën

Situata e sigurisë, presidentja Osmani takon kreun e AKI-së dhe opozitën

Lajme
Kalo në kategori