0Shares

Skuadra prizrenase SigKos Bashkimi, ka gjetur basketbollistin e fundit të huaj për stinorin pranveror. Fjala është për amerikanin Mark Dawson.

Dawson është i gjatë 206 centimetra, ndërsa do ta zëvendësojë Olasumbo Atoyebi, i cili nuk u tregua sa duhet i mirë gjatë provave të bëra me klubin prizrenas.

29-vjeçari duket se është lojtar me përvojë të mirë në basketboll pasi gjatë karrierës së tij luajti në Greqi, Slloveni, Qipro, Liban, Izrael dhe së fundmi në Nationwide AS.

Ai mund të luaj në pozitat 4 dhe 5, aty ky skuadra prizrenase kishte më së shumti nevojë./Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)