LAJMI I FUNDIT:

Bashkëpunëtori i Trumpit dorëzohet në FBI, për t’u ballafaquar me akuzat për mosrespektim të Kongresi amerikan

Bashkëpunëtori i Trumpit dorëzohet në FBI, për t’u ballafaquar me akuzat për mosrespektim të Kongresi amerikan

Këshilltari i ish-presidentit amerikan Donald Trump, Steve Bannon, është dorëzuar te autoritet për t’u ballafaquar me akuzat për mosrespektim të Kongresit amerikan, pasi refuzoi të dëshmojë lidhur me sulmet që ndodhën në Capitol Hill në janar të këtij viti.

Reklama

Bannon nuk deshi të dëshmojë për këtë, e besohet se ai ishte informuar për planet për organizimin e protestave që eskaluan, kur mbështetësit e Trump u futën në Kongres, transmeton Telegrafi.

Te premten ministria e Drejtësisë, edhe zyrtarisht ka akuzuar Bannonin, ish-strategun kryesor të Trumpit në Shtëpinë e Bardhë.

Tani ai rrezikohet të dënohet deri në një vit burgim dhe me një dënim prej 100 mijë dollarëve. Por, Bannon u dorëzua tek FBI-ja në Washington.

Kujtojmë që mbështetësit e Trumpit ishin futur në objektin e Kongresit amerikan në natën e 6 janarit, derisa ligjvënësit gjatë një takimi po konfirmonin fitoren e Joe Bidenit në zgjedhjet presidenciale të 3 nëntorit të vitit të kaluar. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Me bluza me shkronjën “Z” dhe imazhin e kriminelëve të luftës, në Mal të Zi u mbajt një tubim “në mbështetje të serbëve në Kosovë”

Me bluza me shkronjën “Z” dhe imazhin e kriminelëve të luftës, në Mal të Zi u mbajt një tubim “në mbështetje të serbëve në Kosovë”

Mali i Zi
Fëmijët e kreut të Wagnerit rus filmohen duke kënduar: Jemi elitë, ndërsa të tjerët kërkojnë lëmoshë dhe pastrojnë dyshemetë

Fëmijët e kreut të Wagnerit rus filmohen duke kënduar: Jemi elitë, ndërsa të tjerët kërkojnë lëmoshë dhe pastrojnë dyshemetë

Evropa
Lufta në Ukrainë: Të tjerë të vrarë në sulmin me raketa gjatë natës në Kiev

Lufta në Ukrainë: Të tjerë të vrarë në sulmin me raketa gjatë natës në Kiev

Botë
Mediat ruse: Rusia ka humbur mbi 2000 tanke në Ukrainë

Mediat ruse: Rusia ka humbur mbi 2000 tanke në Ukrainë

Evropa
Kishin bllokuar trafikun në autostradë, pasi ishin “arratisur” nga oborri i pronarit – policia në Idaho qëllon qentë

Kishin bllokuar trafikun në autostradë, pasi ishin “arratisur” nga oborri i pronarit – policia në Idaho qëllon qentë

Amerika
Ishte kapur për një litar dhe po dridhej nga të ftohtit, alpinisti i ngrirë shpëtohet nga 'zona e vdekjes' në Everest në misionin 'pothuajse të pamundur'

Ishte kapur për një litar dhe po dridhej nga të ftohtit, alpinisti i ngrirë shpëtohet nga 'zona e vdekjes' në Everest në misionin 'pothuajse të pamundur'

Botë
Kalo në kategori