LAJMI I FUNDIT:

Automjeti bie në lumin Shkumbin, lëndohet shoferi

Automjeti bie në lumin Shkumbin, lëndohet shoferi
Reklama

Një automjet ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në lumin Shkumbin mesditën e së martës në aksin rrugor Elbasan-Librazhd.

Nga të dhënat e para, dyshohet se shkak është bërë lagështia në rrugë, e cila ka sjellë humbjen e kontrollit nga drejtuesi i mjetit.


Drejtuesi i mjetit ka mbetur i plagosur dhe është transportuar në spitalin e Elbasanit, nga ku mësohet se ndodhet jashtë rrezikut për jetën. /Telegrafi/