LAJMI I FUNDIT:

Atentat ndaj kryeministrit të Sllovakisë, Robert Fico

Atentat ndaj kryeministrit të Sllovakisë, Robert Fico

Robert Fico, kryeministri i Sllovakisë, është plagosur nga të shtënat dhe është shtruar në spital.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, incidenti ndodhi në qytetin Handlova, rreth 150 kilometra në verilindje të kryeqytetit.


Atentati ndaj kryeministrit sllovak – momenti kur ai i plagosur futet në makinë dhe i arrestimit të të dyshuarit
Lexo po ashtu Atentati ndaj kryeministrit sllovak – momenti kur ai i plagosur futet në makinë dhe i arrestimit të të dyshuarit

Siç raportohet më tej, tanimë ka një të dyshuar të arrestuar.

Fico thuhet se u qëllua përpara një qendre të komunitetit kulturor në qytetin Handlova, ku ishte mbajtur një mbledhje e qeverisë, thonë raportet.

Sipas gazetarëve, në vendngjarje janë dëgjuar disa të shtëna.

Udhëheqësi sllovak është dërguar në spital dhe sulmuesi i tij i dyshuar është ndaluar nga policia.

Handlova është rreth 180 km (112 milje) në veri-lindje të kryeqytetit Bratislava. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Vuçiq akuzon dhe ofendon Malin e Zi: Të enjten do të shohim kë e kemi miq

Vuçiq akuzon dhe ofendon Malin e Zi: Të enjten do të shohim kë e kemi miq

Serbia
Ukraina realizon një nga sulmet më të mëdha me dronë brenda Rusisë

Ukraina realizon një nga sulmet më të mëdha me dronë brenda Rusisë

Evropa
Hyn në fuqi ligji i ri i Ukrainës për mobilizim

Hyn në fuqi ligji i ri i Ukrainës për mobilizim

Botë
Vetëm dy vende do të mbijetonin pas apokalipsit bërthamor - çka do t'i shpëtonte këto shtete

Vetëm dy vende do të mbijetonin pas apokalipsit bërthamor - çka do t'i shpëtonte këto shtete

Botë
Rusët tentuan sërish të marrin nën kontroll qytetin CHasiv Yar, edhe kësaj radhe dështuan – artileria ukrainase ishte shumë precize

Rusët tentuan sërish të marrin nën kontroll qytetin CHasiv Yar, edhe kësaj radhe dështuan – artileria ukrainase ishte shumë precize

Evropa
Vuçiq e krahason opozitën serbe “Serbia kundër dhunës” me organizatën e atentatorit të kryeministrit sllovak

Vuçiq e krahason opozitën serbe “Serbia kundër dhunës” me organizatën e atentatorit të kryeministrit sllovak

Serbia
Kalo në kategori