LAJMI I FUNDIT:

AstonMartin Vantage i ri nuk është më i shpejti në rrugë, por në diçka tjetër

AstonMartin Vantage i ri nuk është më i shpejti në rrugë, por në diçka tjetër

Aston Martin Vantage është gati të ofrojë të gjitha të mirat që dëshironi nga një makinë sportive, dhe ofron shumë stil. Performanca shkon një hap më tej.

Reklama

Aston Martin Vantage është një makinë mjaft tërheqëse nga çfarëdo këndi që e shikoni, transmeton Telegrafi.

Kjo makinë bëhet edhe më shumë magjepëse kur i shikoni performancat e saj. Aston Martini ka një motor 4.0 me turbo V8.

Pamja bëhet edhe më e bukur kur ju hiqni çatinë.

Aston Martin ka 510 kuaj fuqi dhe 685 Nm. Edhe pse kjo makinë është pothuajse e dhjeta në radhë për nga shpejtësia, ajo prapë është e shpejtë. Martin Vantage arrin shpejtësinë mbi 300 km / orë.

Është interesante që çatia e palosshme e kësaj makine palohet për vetëm 6.7 sekonda dhe duhen 6.8 sekonda për ta hapur atë përsëri – më shpejt se secila makinë tjetër që gjendet në treg.

Çmimi i kësaj makine është 157 mijë euro. /Telegrafi/

Në trend Auto

Më shumë
Golfi prej 76 mijë eurosh u shit për 8 minuta

Golfi prej 76 mijë eurosh u shit për 8 minuta

Auto
Australia prezanton kamionin e parë

Australia prezanton kamionin e parë "hibrid plug-in" për zjarrfikësit

Auto
Britanikja shpjegon pse ndaloi në një pikë karburanti për ta mbushur Tesla-n e saj, veprimi i saj fitoi vëmendjen edhe të Elon Musk

Britanikja shpjegon pse ndaloi në një pikë karburanti për ta mbushur Tesla-n e saj, veprimi i saj fitoi vëmendjen edhe të Elon Musk

Auto
Ky është Widebody Lamborghini Aventador i modifikuar

Ky është Widebody Lamborghini Aventador i modifikuar

Auto
Stellantis në bisedime me Galloo për një sipërmarrje të përbashkët në ricikilimin e pjesëve dhe materialeve të veturave

Stellantis në bisedime me Galloo për një sipërmarrje të përbashkët në ricikilimin e pjesëve dhe materialeve të veturave

Auto
Vauxhall Astra Electric 2023 i ri do të ketë një çmim fillestar prej më shumë se 46 mijë euro

Vauxhall Astra Electric 2023 i ri do të ketë një çmim fillestar prej më shumë se 46 mijë euro

EVs
Kalo në kategori