LAJMI I FUNDIT:

Arsyeja pse shpesh dëgjoni një ‘tinguj’ gjatë marrëdhënieve intime

Arsyeja pse shpesh dëgjoni një ‘tinguj’ gjatë marrëdhënieve intime

Ndodh që gjatë seksit, vagjina të lëshojë tinguj të ngjashme me gazrat trupore. Por nuk duhet të shqetësoheni

Reklama

Kjo është diçka që ndodh zakonisht, dhe nuk ka të bëjë me gazrat e sistemit të tretjes.

Në të vërtetë, bëhet fjalë për një masë ajri e cila hyn brenda vagjinës, dhe më pas për shkak të presionit që ushtrohet në vagjinë del duke lëshuar një zhurmë të mbytur.

Ekspertët shpjegojnë se këto zhurma mund të ndodhin kurdoherë, dhe është diçka krejt e zakonshme, pasi masat e ajrit mund të hyjnë në çdo moment brenda vagjinës.

Megjithatë, ka disa situata në të cilat ka më shumë gjasa që kjo të ndodhë: gjatë stimulimit me gishtërinj, penetrimit të penisit, lodrave të seksit, të cilat e shtyjnë ajrin të hyjë.

Kur je e eksituar, hyrja e vagjinës zgjerohet, duke e bërë më të thjeshtë daljen e masave të vogla të ajrit.

Burimi: Cosmopolitan


Në trend Femra

Më shumë
Zbulohet sekreti i ruajtur më së miri i Shakirës – si nuk plaket?!

Zbulohet sekreti i ruajtur më së miri i Shakirës – si nuk plaket?!

Psikoprofil
Grimi mbi grim? Për një dukje më natyrale, aplikoni fillimisht konturimin dhe skuqjen, më pas pudrën

Grimi mbi grim? Për një dukje më natyrale, aplikoni fillimisht konturimin dhe skuqjen, më pas pudrën

Grim
Çfarë do të thotë kur keni ovulacion me dhimbje: Sikleti momental është normal, por mund të jetë shenjë e pesë problemeve serioze

Çfarë do të thotë kur keni ovulacion me dhimbje: Sikleti momental është normal, por mund të jetë shenjë e pesë problemeve serioze

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Detektivi privat zbulon: Katër shenja të sigurta që mashkulli ju tradhton!

Detektivi privat zbulon: Katër shenja të sigurta që mashkulli ju tradhton!

Këshilla dhe arsye
Mbretëresha Letizia sapo është shfaqur me fustanin më të bukur veror për punë

Mbretëresha Letizia sapo është shfaqur me fustanin më të bukur veror për punë

Moda
Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune

Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune

Keshilla Modë
Kalo në kategori