LAJMI I FUNDIT:

Arsimtari rrahu një nxënës në Bogovinë, ndalohet nga policia

Arsimtari rrahu një nxënës në Bogovinë, ndalohet nga policia

Sektori i Punëve të Brendshme ka bërë të ditur se kanë ndaluar arsimtarin që ushtroi dhunë ndaj një nxënësi në shkollën fillore “Abdyl Frashëri” në Bogovinë.

“Më datë 08.06.2024 në orën 20.30 pjesëtarë të policisë nga Departamenti i Policisë Kamnjan, në Bogovinë të Tetovës kanë privuar nga liria personin S.A. (42) pas një raportimi të mëparshme nga personi A.A.(45) i njëjti fshat, se më datë 05.06.2024 në oborrin e shkollës në fshat, ka kishte sulmuar fizikisht djalin e tij të mitur. Ai është mbajtur në stacionin policor dhe pasi të dokumentohet rasti kundër tij, do të ndiqet parashtresë përkatëse”, thonë nga SPB Tetovë.