LAJMI I FUNDIT:

Arrestohet një person, u soll në mënyrë agresive ndaj një patrulle të KFOR-it në veri

Arrestohet një person, u soll në mënyrë agresive ndaj një patrulle të KFOR-it në veri

Një person u arrestua të enjten në Mitrovicën e Veriut, sipas një njoftimi të lëshuar nga KFOR-i, për sjellje agresive ndaj një patrulle të tyre.

Sipas njoftimit të NATO-s, personi u arrestua nga Policia e Kosovës pasi fillimisht u tregua i shqetësuar për diçka që dukej si një armë zjarri dhe pastaj filloi të sillte në mënyrë agresive ndaj një patrulle të Karabinierëve në Njësinë e Specializuar Shumëkombëshe të KFOR-it.


“Sot pasdite, në afërsi të urës së Austerlizit në anën veriore të komunës së Mitrovicës, një person mbante diçka që dukej si armë zjarri. Ai nisi të sillej në mënyrë agresive ndaj një patrulle të Karabinierit, në Njësinë e Specializuar Shumëkombëshe të misionit të KFOR-it, të udhëhequr nga NATO-ja”, thuhet në njoftimin e KFOR-it.

Forcat e KFOR-it u përballën me situatën duke siguruar veten dhe duke urdhëruar personin të ndalonte sjelljen e tij agresive.

Pastaj, dy njësi policore të Policia e Kosovës arritën në vendngjarje dhe e arrestuan personin.

Arma e personit u identifikua si një imitim i revoles Walther P99.

Personi i arrestuar ishte njohur për autoritetet lokale si një person me probleme të shëndetit mendor. Ai aktualisht është në pranga të Policisë së Kosovës, në pritje të procedurave të mëtejshme./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë

"Kolla e keqe", infektologu Ramadani tregon tri fazat që kalon i infektuari

Mirjeta Hajzeraj
​Kush është shqiptarja që fshehu aksidentin me dy të vdekur në Kroaci

​Kush është shqiptarja që fshehu aksidentin me dy të vdekur në Kroaci

Kronika e Zezë
Liga Qytetare Shqiptaro-Amerikane dënon ashpër kërcënimin publik të Vuçiqit kundrejt shqiptarëve të Luginës

Liga Qytetare Shqiptaro-Amerikane dënon ashpër kërcënimin publik të Vuçiqit kundrejt shqiptarëve të Luginës

Lugina
Haradinaj kujton vëllain Enverin: Me plagë lufte në trup, i’u ndërpre jeta nga një dorë që donte të mbillte vëllavrasje

Haradinaj kujton vëllain Enverin: Me plagë lufte në trup, i’u ndërpre jeta nga një dorë që donte të mbillte vëllavrasje

Lajme

"Shkrumb e hi", pamje nga fabrika e mjedrës që u dogj në Podujevë

Kronika e Zezë
Përleshje me armë mes dy grupeve në Gjakovë – policia në kërkim të një personi

Përleshje me armë mes dy grupeve në Gjakovë – policia në kërkim të një personi

Kronika e Zezë
Kalo në kategori