0Shares

Burime nga Policia e Kosovës njoftojnë  se gjatë ditës së sotme dhe në orët e mbrëmjes, është zhvilluar një operacion i gjerë dhe është gjetur material, në të cilin dëshmohet mbledhja e paligjshme e të dhënave personale për shtetas të Republikës së Kosovës.

Këto burime bënë të ditur për KosovaPress se mbledhjen e të dhënave personale për shtetas të Republikës së Kosovës, e kanë realizuar pjesëtarë të strukturave ilegale, të maskuar që punonin “kinse në emër të një organizate humanitare”.

Të dhënat e mbledhura të dyshuarit kanë pasur për qellim që nesër t’i dërgojnë në një vend fqinj.

Kjo vepër sipas ligjit cilësohet si “spiunazh armiqësor”.

Konfirmohet se ka pasur bastisje të zyrave dhe të veturave të personave të dyshuar në disa qytete të Kosovës.

Meidat serbe bëjnë të ditur se Policia e Kosovës ka arrestuar Zeqir Zyrapin, koordiantor i Kryqit të Kuq të Serbisë nga fshati Rapçë i Drgashit.  /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)