LAJMI I FUNDIT:

Arkeologët kanë gjetur mimiet e disa këlyshëve të luanëve, krokodilëve, qenve dhe maceve

Arkeologët kanë gjetur mimiet e disa këlyshëve të luanëve, krokodilëve, qenve dhe maceve

Ministria e Antikiteteve të Egjipt ka prezantuar disa mumie kafshësh, që  janë gjetur nga ekspertët e arkeologjisë.

Reklama

Në mesin e shumë kafshëve të lashta, janë trupat e disa këlyshë të luanëve, krokodilëve, qenve dhe maceve, si dhe disa zogjve, transmeton Telegrafi.

Gjetjet që janë bërë në pjesë të ndryshme në Saqqara të Kairos, krahas disa artefakteve, tani janë në dispozicion për publikun.

Zbulimi i tyre është bërë kohë më parë, ndërsa ekspertët i kanë hulumtuar ato lidhur me kohën kur janë punuar.

Në Saqqara janë 11 piramida, derisa gjetja e mumieve të kafshëve nuk ka munguar deri më tani. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Britanikja tregon se sa para shpenzon burri i saj 'sheik' për të në një ditë

Britanikja tregon se sa para shpenzon burri i saj 'sheik' për të në një ditë

Fun
Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Fun
Australiani i shokuar me vrimën që gjeti në oborrin e shtëpisë së tij

Australiani i shokuar me vrimën që gjeti në oborrin e shtëpisë së tij

Interesante
Ariu mendohej se është sy patrembur, por kjo video dëshmon të kundërtën

Ariu mendohej se është sy patrembur, por kjo video dëshmon të kundërtën

Fun
Policia 'arrestoi' kukullën Chucky në Meksikë

Policia 'arrestoi' kukullën Chucky në Meksikë

Interesante
Dalin në ankand shishet e mbushura me

Dalin në ankand shishet e mbushura me "uiskin skocez më të vjetër në botë" - çmimi për shishe është 11,500 euro

Interesante
Kalo në kategori