LAJMI I FUNDIT:

Antilopa mashtron dhjetëra luanesha, kërcen shumë lartë dhe iu shmanget dhëmbëve të mprehtë (Video)

Antilopa mashtron dhjetëra luanesha, kërcen shumë lartë dhe iu shmanget dhëmbëve të mprehtë (Video)

Një ngjarje interesante është filmuar nga një turist në parkun kombëtar Kruger në Afrikën e Jugut, ku një antilopë ka arritur t’iu ikë dhëmbëve të mprehtë të dhjetëra luaneshave të uritura.

Në videon amatore të publikuar më poshtë, shfaqet antilopa që duke ikur nga luanët e kupton se nuk ka zgjidhje tjetër, dhe vendosë të kërcejë lartë për t’i kaluar disa prej tyre për të përfunduar në ujë, transmeton Telegrafi.


Por, edhe pse luaneshat kërcejnë për ta kapur, duket se kërcimi i antilopës ishte më i lartë, pasi nuk arritën ta kapin. E ky moment i ka bërë shumë përshtypje turistëve që ishin dëshmitarë të kësaj ngjarje.

Disa sekonda më pas luaneshat shihen të dëshpëruara që nuk arritën ta kapin antilopën, që pasi del nga uji fillon të vrapojë me shpejtësi dhe t’iu ikë. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Deshën ta plaçkitin duke mos e ditur se është police, hajnat pendohen – gruaja nga Buenos Aires iu kundërpërgjigjet me armë

Deshën ta plaçkitin duke mos e ditur se është police, hajnat pendohen – gruaja nga Buenos Aires iu kundërpërgjigjet me armë

Fun
“Babai i vitit”! (Video)

“Babai i vitit”! (Video)

Nuk do ta besoni sa shumë gjëra i vodhi kjo grua (Video)

Nuk do ta besoni sa shumë gjëra i vodhi kjo grua (Video)

Kështu vallëzojnë pushuesit shqiptarë në njërin nga plazhet e Ulqinit! (Video)

Kështu vallëzojnë pushuesit shqiptarë në njërin nga plazhet e Ulqinit! (Video)

Bëhet virale ideja e indianit që e shndërron ombrellën e tij në një çantë shpine të improvizuar për t'u mbrojtur nga shiu

Bëhet virale ideja e indianit që e shndërron ombrellën e tij në një çantë shpine të improvizuar për t'u mbrojtur nga shiu

Fun
Babai u kthye në shtëpi pas tre muajsh, reagimi i së bijës preku 17 milionë njerëz

Babai u kthye në shtëpi pas tre muajsh, reagimi i së bijës preku 17 milionë njerëz

Fun
Kalo në kategori