LAJMI I FUNDIT:

Antibiotiku natyral: Zhduk të gjitha infeksionet e traktit urinar dhe të veshkave, këmbët më nuk ënjten!

Antibiotiku natyral: Zhduk të gjitha infeksionet e traktit urinar dhe të veshkave, këmbët më nuk ënjten!

Nëse ndonjëherë keni pasur infeksion të traktit urinar, atëherë e dini se sa është e dhembshme dhe e pakëndshme. Ju detyron të shkoni shpesh në tualet, ndërkaq urinimi bëhet shumë i dhembshëm

Reklama

Sot po ju tregojmë mjetin e shkëlqyeshëm natyral, i cili do t’ju ndihmojë që shpejt dhe me efikasitet t’i zgjidhni infeksionet e traktit urinar.

Ky antibiotik natyral është shumë i shërueshëm dhe lehtësimi arrihet që pas turit të parë.

Ja si mund të përgatitni mjetin natyral kundër infeksioneve të traktit urinar, transmeton Telegrafi.

Përbërësit: 200 ml vaj ulliri, 250 g mjaltë, 250 g limon, 250 g rrënjë majdanozi.

Udhëzimi: Rrënjët e majdanozit dhe limonin me lëvore duhet ta prisni imët, pastaj të gjithë përbërësit, duke përfshirë mjaltin dhe vajin e ullirit, përzieni në blender. Do të përftoni masë të qulltë, të cilën duhet ta ruani në ambalazh qelqi në frigorifer.

Vërejtje: Do të jetë mirë që me mjaltë të furnizoheni nga bletarët e verifikuar, gjithsesi limoni duhet të jetë i paspërkatur.

Nëse limonin megjithatë e blini në dyqan, lëreni të qëndrojë në ujë të ftohtë në të cilin do të shtoni pak sodë bikarbonati. Pastaj lajeni mirë. Rrënjët e majdanozit gjithashtu duhet t’i lani mirë.

Këshillë tjetër: Pini çaj majdanozi.

Majdanozi ndikon si diuretik, përveçse kjo pije është freskuese, do të përshpejtojë procesin e shërimit.

Për të zbutur ose penguar infeksionin urinar, duhet të pini çaj majdanozi. Merrni një lugë rrënjë majdanozi dhe qitni në 2,5 dl ujë.

Zieni 5 – 6 minuta, dhe pastaj mbulojeni me kapak, ftoheni dhe, pasi të ftohet, kullojeni. Pihet 3 herë nga 1 filxhan.

Gjithashtu, majdanozi është mjet i shkëlqyeshëm kundër ënjtjeve të këmbëve dhe i dobishëm për humbje peshe.

Këshillë: Për çdo shqetësim shëndetësor që keni, sigurohuni që të konsultoheni me mjekun tuaj. /Telegrafi/

Në trend Shendetesi

Më shumë
Lindin si vajza, pastaj bëhen djem kur mbushin 12 vjeç!

Lindin si vajza, pastaj bëhen djem kur mbushin 12 vjeç!

Shëndetësi Lajme
Klamidia shpesh nuk ka simptoma, por shkakton infertilitet: Ja si mund ta merrni atë, si zbulohet dhe trajtohet

Klamidia shpesh nuk ka simptoma, por shkakton infertilitet: Ja si mund ta merrni atë, si zbulohet dhe trajtohet

Shëndetësi
A zgjoheni në mes të natës dhe më pas nuk arrini të flini përsëri? Ja si të shpëtoni nga ky problem

A zgjoheni në mes të natës dhe më pas nuk arrini të flini përsëri? Ja si të shpëtoni nga ky problem

Shëndetësi
Çfarë e bën një person

Çfarë e bën një person "të vrasë veten": Cilat janë shenjat që tregojnë një tragjedi të mundshme

Psikologji
Flini gjumë pa ankth: Këto janë gjashtë mënyra për të fjetur pa mendime të trishtuara

Flini gjumë pa ankth: Këto janë gjashtë mënyra për të fjetur pa mendime të trishtuara

Shëndetësi
Disa situata të zakonshme që përjetojnë njerëzit që vuajnë nga traumat

Disa situata të zakonshme që përjetojnë njerëzit që vuajnë nga traumat

Psikologji
Kalo në kategori