LAJMI I FUNDIT:

Andreevski: Sistemi energjetik i Maqedonisë ballafaqohet me krizë permanente

Andreevski: Sistemi energjetik i Maqedonisë ballafaqohet me krizë permanente

Kryetari i Komisionit për energjetikë nga LSDM-ja, Mitko Andreevski, tha se sistemi energjetik i Maqedonisë po ballafaqohet me krizë permanente dhe sipas tij do të zgjat dhe disa vite, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Reklama

“Ne në periudhën e kaluar këtë problem e kemi elaboruar në mënyrë të përsëritur, e kemi rishikuar gjendjen vit pas viti, kemi bërë analiza dhe kemi apeluar se diçka duhet të ndryshohet. Në 20 ditët e kaluara jemi dëshmitarë në ndërhyrjen në importin e energjisë elektirke, e cila duhet të sigurojë për gjithë amvisëritë energji elektrike, por kjo i bënë edhe më ekstreme çmimet të cilat dukshëm do të ndikojnë në çmimin e përgjithshëm të energjisë elektrike”, deklaroi Andreevski./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
“Video të reja nga Kosova tronditin Serbinë...”: Si i raportuan mediat rajonale pamjet e fundit të publikuara nga Policia e Kosovës

“Video të reja nga Kosova tronditin Serbinë...”: Si i raportuan mediat rajonale pamjet e fundit të publikuara nga Policia e Kosovës

Lajme
Walker kërkon hetim serioz ndaj KFOR-it: Ka zëra që thonë se ata negociuan dhe lejuan që sulmuesit të largoheshin

Walker kërkon hetim serioz ndaj KFOR-it: Ka zëra që thonë se ata negociuan dhe lejuan që sulmuesit të largoheshin

Lajme
Gërvalla, ndërkombëtarëve: Reagoni, dronët e konfiskuar dhanë dëshmi për përfshirjen e Serbisë në sulm

Gërvalla, ndërkombëtarëve: Reagoni, dronët e konfiskuar dhanë dëshmi për përfshirjen e Serbisë në sulm

Siguri
Policia e Kosovës publikon të gjitha pamjet me dron të lëvizjeve të grupit terrorist serb para sulmit në veri

Policia e Kosovës publikon të gjitha pamjet me dron të lëvizjeve të grupit terrorist serb para sulmit në veri

Lajme
Politikani serb: Është e qartë tani se Oliver Ivanoviq u vra nga Serbia, aktin e kreu Radioçiqi

Politikani serb: Është e qartë tani se Oliver Ivanoviq u vra nga Serbia, aktin e kreu Radioçiqi

Lajme
Serbia “aktivizon” 48 baza ushtarake rreth kufirit me Kosovën, banorët e Karaçevës kërkojnë mbrojtje nga shteti

Serbia “aktivizon” 48 baza ushtarake rreth kufirit me Kosovën, banorët e Karaçevës kërkojnë mbrojtje nga shteti

Siguri
Kalo në kategori