0Shares

Modeli F-150 Raptor i lansuar këtë vit, është mirëpritur në treg për shkak të rehatisë që ofron edhe kur vozitet në terrene të vështira.

Kompania Ford ka bërë të ditur sistemin e lëvizjes, që ia mundëson makinës me 2.5 tonelata, të mos lëkundet kur bie në gropa apo ngrihet në njërën anë, transmeton Telegrafi.

Përmes amortizuesve të fuqishëm, kjo veturë balancohet duke iu përshtatur secilës rrugë.

Makina ka të integruara edhe nëntë zona tjera, të cilat ndihmojnë që platforma të mbetet drejtë dhe të mos anojë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)