LAJMI I FUNDIT:

Ambasadori amerikan Jeff Hovenier diplomati më i cituar në mediet e Kosovës

Ambasadori amerikan Jeff Hovenier diplomati më i cituar në mediet e Kosovës

Ambasadori amerikan Jeff Hovenier prinë bindshëm si diplomati më i cituar në mediet e Kosovës.

Sipas kompanisë Pikasa, që bënë analizimin e të dhënave, Hovenier gjatë muajit nëntor 2022 është cituar në 998 artikuj, gjë që përbën 51.6 për qind të të gjithë shkrimeve në më shumë se 150 medie, shkruan Telegrafi.

Në vend të dytë është ambasadori gjerman Jorn Rohde me 344 artikuj apo 17.8 për qind, ndërsa në vend të tretë është shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog me 227 citime.

Jo larg shefit të BE-së është ambasadori francez Olivier Guerot që është cituar 115 herë.

I fundit në këtë listë është shefi i Misionit të OSBE-së, Michael Davenport me 89 artikuj.

Publikimi thotë se citimet e këtyre diplomatëve përbëjnë 91.7 për qind të të artikujve të publikuara në mediet vendore. /Telegrafi/

Reklama

Në trend Lajme

Më shumë
Mirë se vini në Telegrafin e ri - Shokun që ka ndryshuar!

Mirë se vini në Telegrafin e ri - Shokun që ka ndryshuar!

Lajme
Pasi e quan kriminel lufte presidentin serb, Sanduloviq: Vuçiq mund të shkojë në Kosovë kur ta pranojë masakrën e Reçakut dhe të kërkojë falje

Pasi e quan kriminel lufte presidentin serb, Sanduloviq: Vuçiq mund të shkojë në Kosovë kur ta pranojë masakrën e Reçakut dhe të kërkojë falje

Lajme
Tentim grabitje në Pejë, pronari i argjendarisë neutralizon grabitësin

Tentim grabitje në Pejë, pronari i argjendarisë neutralizon grabitësin

Kronika e Zezë
Qeveria miraton plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit për tatim në pronë të paluajtshme, përfshihet edhe falja tatimore për vitin 2023

Qeveria miraton plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit për tatim në pronë të paluajtshme, përfshihet edhe falja tatimore për vitin 2023

Lajme
Brenda ambienteve të “Prishtina Mall”, qendrës më të madhe tregtare në vend, është hapur Libraria “Dukagjini”

Brenda ambienteve të “Prishtina Mall”, qendrës më të madhe tregtare në vend, është hapur Libraria “Dukagjini”

Lajme
Hapet

Hapet "Baubox", shitorja e parë në Tetovë që shet produkte për nevojat shtëpiake

Marketing
Kalo në kategori