LAJMI I FUNDIT:

Aliu: Me ligjin e ri do të rregullohet liria e shprehjes në media

Aliu: Me ligjin e ri do të rregullohet liria e shprehjes në media

Liria e shprehjes dhe gjuha e urrejtjes kanë qenë brengë e madhe, e cila, sipas ministrit Azir Aliu, me ligjin e ri për media do të rregullohet.

Reklama

Në krijimin e këtij ligji, Ali në “Klan Debat”, tha se janë përfshirë shumë palë, nga fusha të ndryshme, me qëllim që ligji të jetë më përfshirës dhe të mos ketë lëshime.

“Nga direktivat europiane dhe ekspertëve që i kemi pasur nga BE, me mburrje e themi se pas disa viteve punë, arritëm për një periudhë shumë të shkurtër për 2 muaj të krijojmë ligj. Të gjithë aktorët e përfshirë në krijimin e këtij ligji janë shumë të kënaqur…Kemi një ligj që me vërtet në fund të ditës do taë rregullojë atë që fëmijët, të rinjtë, qytetarët tanë shohin”, tha mes tjerash Aliu.

Në trend Lajme

Më shumë
Rashiq flet për prapaskenat e ngjarjeve në veri: Grupi i armatosur priti ndihmë, shpresuan në ndërhyrjen e KFOR-it

Rashiq flet për prapaskenat e ngjarjeve në veri: Grupi i armatosur priti ndihmë, shpresuan në ndërhyrjen e KFOR-it

Siguri
Rrëfimi i pelegrinëve në Manastirin e Banjskës: U plaçkitëm nga sulmuesit e armatosur - e çuditshme që KFOR-i i injoroi

Rrëfimi i pelegrinëve në Manastirin e Banjskës: U plaçkitëm nga sulmuesit e armatosur - e çuditshme që KFOR-i i injoroi

Lajme
Kurti: Vuçiq më tha në Bruksel, Milan Radoiçiq do të bëhet Adem Jashari i serbëve të Kosovës

Kurti: Vuçiq më tha në Bruksel, Milan Radoiçiq do të bëhet Adem Jashari i serbëve të Kosovës

Lajme
Ish-ushtaraku i FSK-së analizon veprimet taktike të grupit terrorist në veri, ka dyshime se drejtues nuk ishte vetëm Radoiçiq

Ish-ushtaraku i FSK-së analizon veprimet taktike të grupit terrorist në veri, ka dyshime se drejtues nuk ishte vetëm Radoiçiq

Siguri
Hovenier për “Politico”: Sulmi ishte i koordinuar dhe sofistikuar – armët e konfiskuara nuk mund t’i siguronte një qytetar i thjeshtë

Hovenier për “Politico”: Sulmi ishte i koordinuar dhe sofistikuar – armët e konfiskuara nuk mund t’i siguronte një qytetar i thjeshtë

Lajme
Sulmi terrorist në veri, Vuçiqi e anuloi konferencën për shtyp të Petkoviqit, duke i bërtitur: “Çka do të thuash ti, kush të dha leje?”

Sulmi terrorist në veri, Vuçiqi e anuloi konferencën për shtyp të Petkoviqit, duke i bërtitur: “Çka do të thuash ti, kush të dha leje?”

Lajme
Kalo në kategori