LAJMI I FUNDIT:

Aliu: Kanë përfunduar mbi 70 për qind e punimeve në ndërtimin e Austostradës së Gjilanit

Aliu: Kanë përfunduar mbi 70 për qind e punimeve në ndërtimin e Austostradës së Gjilanit

Ministri i Mjedisit, Planifikimt Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu ka njoftuar se kanë përfunduar mbi 70 për qind e punimeve në ndërtimin e Autostradës së Gjilanit.

Këtë njoftim ai e ka bërë në llogarinë e tij në Facebook, ku ka thënë se kjo autostradë shumë shpejt do të bëhet realitet për ta gëzuar të gjithë qytetarët.

“Të dashur qytetarë, tani kanë përfunduar përmbi 70 për qind të punimeve për Ndërtimin e Autostradës së Gjilanit. Paralelisht, po zhvillohen punime në të 8 (LOT-et) e kontratave ekzistuese, ku po punohet maksimalisht për Finalizimin e Autostradës”, ka shkruar Aliu.

“Autostrada e Gjilanit shumë shpejtë do të bëhet realitet, për ta gëzuar të gjithë qytetarët e vendit dhe të rajonit”, përfundon ai. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Njoftim për shqiptarët e Gjermanisë dhe Zvicrës të cilët duan të udhëtojnë drejt Kosovës

Njoftim për shqiptarët e Gjermanisë dhe Zvicrës të cilët duan të udhëtojnë drejt Kosovës

AlbaSky
Creative Hub prezenton metodën 4 orë punë të premteve

Creative Hub prezenton metodën 4 orë punë të premteve

Creative Hub Kosovo
Qumështorja Vita - Dashuria dhe puna e palodhshme e më shumë se 1500 fermerëve!

Qumështorja Vita - Dashuria dhe puna e palodhshme e më shumë se 1500 fermerëve!

Qumështorja Vita
Siguria në udhëtim, PrishtinaTicket është anëtare e Swiss Travel Security

Siguria në udhëtim, PrishtinaTicket është anëtare e Swiss Travel Security

Prishtina Ticket
Dukagjini Resort – Ky është projekti përrallor 80 milionësh që do ta transformojë këtë pjesë të Shëngjinit

Dukagjini Resort – Ky është projekti përrallor 80 milionësh që do ta transformojë këtë pjesë të Shëngjinit

Ekonomi
Lajm i mirë për shqiptarët e Zvicrës

Lajm i mirë për shqiptarët e Zvicrës

Prishtina Ticket
Kalo në kategori