LAJMI I FUNDIT:

Aliu: Autostrada e Gjilanit po bëhet

Aliu: Autostrada e Gjilanit po bëhet

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu, ka njoftuar se janë intensifikuar punimet në Autostradën e Gjilanit, ku sipas tij po punohet maksimalisht në të gjitha lotet.

Reklama

“Angazhim maksimal për ndërtimin e autostradës Gjilan-Dheu i Bardhë, me ç’rast po zhvillohen punime në të 8 (LOT-et) e kontratave ekzistuese. Njëkohësisht, po vazhdojnë punimet për zgjerimin e rrugës Gjilan-Bujanoc (nga rrethrrotullimi i fabrikës së baterive deri tek kyçja në Autostradë)”, ka shkruar Aliu në një postim në Facebook, transmeton Telegrafi.

Ai ka thënë se “autostrada e Gjilanit po bëhet, e po angazhohemi maksimalisht që punimet të përfundojnë gjatë këtij viti, për të qenë gati për të gjithë qytetarët”. /Telegrafi/