LAJMI I FUNDIT:

Aktualisht 88 pacientë janë të hospitalizuar nga COVID-19, dy në mjekim intensiv me oksigjeno-terapi

Aktualisht 88 pacientë janë të hospitalizuar nga COVID-19, dy në mjekim intensiv me oksigjeno-terapi

Shërbimi Spitalor, Klinik dhe Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se aktualisht janë 88 të shtrirë nëpër spitale dhe klinika në të gjithë vendin me COVID-19.

Sipas raportimeve e datës 8 gusht 2022 nga klinikat e QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme, 22 pacientë janë Infektive dhe 2 me mjekim intensiv.


Klinika Infektive, 22 pacientë + 2 në mjekim intensiv me oksigjeno-terapi
Klinika e Pediatrisë, 9 pacientë
Klinika e Gjinekologjisë, 4 pacientë
Mjekimi Intensiv Qendror, 1 pacient

Spitali i Gjakovës, 19 pacientë
Spitali i Prizrenit, 8 pacientë
Spitali i Pejës, 13 pacientë
Spitali i Gjilanit, 5 pacientë
Spitali i Mitrovicës, 1 pacient

Në trend Lajme

Më shumë
Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Ramadani: Hapet një kapitull i rëndë në sigurinë globale

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Ramadani: Hapet një kapitull i rëndë në sigurinë globale

Siguri
Mediumi spanjoll: Tetë deputetë të Spanjës do të votojnë kundër anëtarësimit të Kosovës në KiE

Mediumi spanjoll: Tetë deputetë të Spanjës do të votojnë kundër anëtarësimit të Kosovës në KiE

Lajme
Lajçak pranimin e Ballkanit Perëndimor në BE e quan rrugë me dy drejtime

Lajçak pranimin e Ballkanit Perëndimor në BE e quan rrugë me dy drejtime

Lajme
Përveç hetimit për dhunim, Pulaj akuzohet t’i këtë dhënë të miturit edhe drogë për konsum

Përveç hetimit për dhunim, Pulaj akuzohet t’i këtë dhënë të miturit edhe drogë për konsum

Drejtësi
Ndizen qirinj në Ferizaj për Eronën që u vra nga ish-bashkëshorti

Ndizen qirinj në Ferizaj për Eronën që u vra nga ish-bashkëshorti

Lajme
Lehtësohen edhe më tutje procedurat e kalimit në kufi ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë – Balla dhe Sveçla nënshkruajnë marrëveshjen

Lehtësohen edhe më tutje procedurat e kalimit në kufi ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë – Balla dhe Sveçla nënshkruajnë marrëveshjen

Lajme
Kalo në kategori