LAJMI I FUNDIT:

Aksident trafiku mes një autobusi dhe një veture në Greqi, humbin jetën katër persona dhe gjashtë tjerë lëndohen

Aksident trafiku mes një autobusi dhe një veture në Greqi, humbin jetën katër persona dhe gjashtë tjerë lëndohen

Katër persona kanë humbur jetën, kur një autobus dhe një veturë u përplasën në një rrugë rurale në Xanthi në provincën greke.

Sipas mediave të atjeshme, vetura po udhëtonte nga Xantih drejt Kavalas, kur në rrethana të panjohura u fut në korsinë e kundërt dhe u përplas me veturë, transmeton Telegrafi.

Si pasojë e përplasjes, vetura është shkatërruar plotësisht, ndërsa ekipet e shpëtimit kanë arritur të nxjerrin nga vetura trupa e katër viktimave, kurse pasagjeri i pesë është dërguar në spital në gjendje të rëndë.


Viktimat ishin, dy gra dhe dy burra të moshës 20 deri në 25-vjet, që mbetën të vdekur në vendin e ngjarjes.

E autobusi që u përplas me veturës, po transportonte punonjësit e një biznesi në atë zonë, ku brenda këtij mjeti transportues mbetën të lënduar gjashtë persona. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë

"Sulmuesi ishte i buzëqeshur", polici i plagosur rrëfen si ndodhi ngjarja në Loznicë

Serbia
Biden pranon se mund t'i duhet të heqë dorë nga gara për President?

Biden pranon se mund t'i duhet të heqë dorë nga gara për President?

Amerika
Politika

Politika "idiotike" e Gjermanisë, Britania e Madhe "një shtet islamik",...: Çfarë mendon në të vërtetë kandidati për zëvendëspresident i Donald Trump, J.D. Vance për Evropën?

Botë
Moska zyrtare deklarohet rreth “planit të Donald Trumpit për t'i dhënë fund luftës në Ukrainë”

Moska zyrtare deklarohet rreth “planit të Donald Trumpit për t'i dhënë fund luftës në Ukrainë”

Botë
Brenda hotelit më të gjatë në Evropë - që do të hapet këtë verë

Brenda hotelit më të gjatë në Evropë - që do të hapet këtë verë

Evropa
Vance apo Harris: A ndihmon zgjedhja e kandidatit për zëvendës-president për të fituar zgjedhjet në SHBA?

Vance apo Harris: A ndihmon zgjedhja e kandidatit për zëvendës-president për të fituar zgjedhjet në SHBA?

Amerika
Kalo në kategori