Rreth orës 19:00, në Veternik të Prishtinës ka ndodhur një akisdent trafiku, si pasojë katër persona dyshohet se janë lënduar.

Një lexues i ka dërguar Telegrafit disa fotografi të vendit të ngjarjes në të cilën shihet një persona i shtrirë në rrugë, si dhe disa të tjerë duke dhënë ndihmë.

Në vendngjarje kanë dalë njësitet e policisë si dhe ambulanca.

Pamjet e aksidentit në Veternik, ku vetura goditi pesë persona Pamjet e aksidentit në Veternik, ku vetura goditi pesë persona

Lidhur me rastin, ende nuk ka konfrimim zyrtar nga policia.