LAJMI I FUNDIT:

Ai nuk e priste këtë lloj lamtumire të pensionimit në Barcelonë: Shoferi i autobusit ndaloi në stacion dhe më pas qau si fëmijë ​

Ai nuk e priste këtë lloj lamtumire të pensionimit në Barcelonë: Shoferi i autobusit ndaloi në stacion dhe më pas qau si fëmijë ​

Vozitësi i linjës 118 – i cili mbulon një pjesë të Barcelonës, Kiko Alvarez Garcia ka punuar shumë për tre dekada dhe tashmë ka arritur moshën e pensionit.

Së fundmi ai u largua për të bërë turnin e fundit, por nuk e priste që do ta befasonin udhëtarët.


Kur arriti në stacionin në periferi të Mas Sauro, pa një numër të madh vendasish, të cilët e përshëndetën me duartrokitje shoferin e tyre të preferuar.

Njerëzit vendosën të mblidheshin dhe ta falënderonin për “përkushtimin afatgjatë ndaj punës”, raporton USA News.

Garcia filloi të qante i pushtuar nga emocionet ndërsa videoja u shpërnda shumë në rrjetet sociale.

Një nga pasagjerët, i cili shpesh udhëtonte me Garcian, shkroi një shënim të mrekullueshëm.

“Ai fitoi një lamtumirë të dashur sepse tregoi se është e mundur të punohet në një mënyrë tjetër. I la të moshuarit para shtëpive të tyre, në vend që në stacion, u jepte telefonin pasagjerëve nëse kishin nevojë të informonin dikë se do të vonoheshin”.

Garcia kishte rreth tetëdhjetë numra banorësh të periferisë së përmendur në telefonin e tij dhe nuk e kishte kurrë të vështirë të priste dikë apo të bënte një nder. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Si Izraeli përdori dronët për të ngatërruar mbrojtjen ajrore iraniane përpara se të

Si Izraeli përdori dronët për të ngatërruar mbrojtjen ajrore iraniane përpara se të "gjuante raketat supersonike Rampage" - një sulm preciz që heshti Teheranin

Azia
Ministri i Jashtëm rus shpalos një nga planet kryesore të Putinit

Ministri i Jashtëm rus shpalos një nga planet kryesore të Putinit

Evropa
Rusët bombardojnë Kharkivin, shembet kulla e televizionit në qytetin e dytë më të madh të Ukrainës

Rusët bombardojnë Kharkivin, shembet kulla e televizionit në qytetin e dytë më të madh të Ukrainës

Evropa
U grindën për qen, avokati brazilian vret fqinjin – shtiu mbi 30 plumba mbi 73-vjeçarin

U grindën për qen, avokati brazilian vret fqinjin – shtiu mbi 30 plumba mbi 73-vjeçarin

Amerika Latine
Inteligjenca britanike thotë se ukrainasit kanë rrëzuar një aeroplan bombardues të ushtrisë ruse

Inteligjenca britanike thotë se ukrainasit kanë rrëzuar një aeroplan bombardues të ushtrisë ruse

Evropa
Mjekët shpëtojnë foshnjën 7 muajshe nga barku i palestinezes së vdekur, shtëpia e tyre u bombardua nga izraelitët në Rafah

Mjekët shpëtojnë foshnjën 7 muajshe nga barku i palestinezes së vdekur, shtëpia e tyre u bombardua nga izraelitët në Rafah

Azia
Kalo në kategori