LAJMI I FUNDIT:

Adoleshentja amerikane pranohet në 115 universitete (Foto)

Adoleshentja amerikane pranohet në 115 universitete (Foto)

Kur Antoinette Love lindi gjashtë javë para kohe, e gjitha çfarë kërkonin prindërit e saj Anthony dhe Yolanda Love, ishte që ajo të mbijeton dhe të jetë e shëndoshë.

Vajza nga New Orleans peshonte vetëm 1,9 kilogram, por pas trajtimit u lirua nga spitali 23 ditë më vonë, transmeton Telegrafi.


E shumë vite më pas Love arriti të ballafaqohet edhe me një “sfidë” tjetër – atë të asaj se në cilin universitet duhet të ndjekë studimet pasi është pranuar në 115 universitete.

Love nxënëse e shkollës së mesme në New Orleans, kishte aplikuar në të gjitha këto universitete dhe njëkohësisht i kanë dërguar përgjigje pozitive 115 universitetet në mbarë SHBA-të.

Rrëfimi i saj nuk përfundon me kaq, ajo ka marrë mbi 3.7 milionë dollarë oferta për bursë. Megjithatë, Love ka njoftuar se planifikon të udhëtojë nëpër vende të ndryshme në SHBA për t’i vizituar këto universitete dhe për t’i analizuar ofertat që i kanë bërë.

Ajo është zotuar se deri më 1 maj do të marrë vendimin, që do t’ia përcaktoj asaj fatin se në cilin universitet do t’i ndjek studimet. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
A po fillon përshkallëzimi i luftës në Lindjen e Mesme - Irani sekuestron një anije “të lidhur me Izraelin”, reagon Tel Avivi

A po fillon përshkallëzimi i luftës në Lindjen e Mesme - Irani sekuestron një anije “të lidhur me Izraelin”, reagon Tel Avivi

Azia
Dalin pamjet e reja në Sydney, policia e vetme vret sulmuesin që vrau të paktën pesë persona

Dalin pamjet e reja në Sydney, policia e vetme vret sulmuesin që vrau të paktën pesë persona

Australia
Momenti kur një i ri e pengon të dyshuarin për sulm me thikë në Sydney - ai konsiderohet heroi i ri i Australisë

Momenti kur një i ri e pengon të dyshuarin për sulm me thikë në Sydney - ai konsiderohet heroi i ri i Australisë

Australia
Xhevahirët në vlerë të 300 milionë eurove, Mali i Zi refuzon t'ua kthejë afrikanëve

Xhevahirët në vlerë të 300 milionë eurove, Mali i Zi refuzon t'ua kthejë afrikanëve

Mali i Zi
Irani po pozicionon mjetet ushtarake

Irani po pozicionon mjetet ushtarake

Azia
Kanë vdekur binjakët siamez më të vjetër në botë: Ata bënin dush ndaras, secili kishte dhomën e tij të gjumit

Kanë vdekur binjakët siamez më të vjetër në botë: Ata bënin dush ndaras, secili kishte dhomën e tij të gjumit

Botë
Kalo në kategori