Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, sot ka finalizuar listën e kandidatëve për deputet për zgjedhjet e 6 tetorit.

Anëtari i Kryesisë së AAK-së, Muharrem Nitaj ka thënë se lista e këtij subjekti politik është shumë cilësore.

Lista e plotë e kandidatëve për deputetë nga Vetëvendosje Lista e plotë e kandidatëve për deputetë nga Vetëvendosje

Nitaj, në një lidhje direkte për “Debat Plus”, ka thënë është shumë e rëndësishme që lista prej 110 vetave ka 41 kandidatë të rinj dhe sipas tij ka më tepër se 18 doktorë shkencash.

Këta janë 110 kandidatët e LDK-së për deputetë, në zgjedhjet e 6 tetorit Këta janë 110 kandidatët e LDK-së për deputetë, në zgjedhjet e 6 tetorit

Ai ka përmendur edhe renditjen që është bërë më short në listës së AAK, dhe sipas tij renditja nuk nënkupton ndonjë hierarki apo merita.

Edhe partia e Milaim Zekës publikon listën e deputetëve – futet në garë me 45 kandidatë Edhe partia e Milaim Zekës publikon listën e deputetëve – futet në garë me 45 kandidatë

Tërheqja e numrit nga kandidatët është bërë nëpërmes shortit, ndërsa publikimi i listës do të bëhet nesër në ora 19:00, në Pallatin e Rinisë, në Prishtinë, ku edhe do të bëhet shpalosja e programit dhe prezantimi kandidatëve./Telegrafi/

Ju sjellim listën e plotë me emrat e e kandidatëve:

1 HARADINAJ RAMUSH
2 YMERI VISAR
3 SHKODRA MAGBULE
4 RAMADANI BURIM
5 BERISHA ANTON
6 PANTINA SHQIPE
7 LEKAJ PAL
8 GASHI XHAFER
9 KADAJ BUJUPI DONIKA
10 GORANI DUKAGJIN
11 KELMENDI MUHAMET
12 BAKIJA DEVA BURBUQE
13 SALIHU SALI
14 ABRASHI GAZMEND
15 HAXHIU TEUTA
16 ZARIQI XHAVIT
17 ISUFI AHMET
18 BAFTIU BESA
19 DEMALIJAJ SHKUMBIN
20 KRASNIQI FRASHËR
21 RESHITAJ ALBENA
22 NITAJ MUHARREM
23 JASHARI KAQUSHA
24 BARDHECI DRITON
25 SEJDIU DARDAN
26 TAHIRI BESNIK
27 KADRIJAJ TIME
28 KUÇI BLERIM
29 BERISHA ALI
30 KUÇI NATYRA
31 HASANI BAJRAM
32 BASHOTA GENC
33 GAFURI ILIRIANA
34 SELIMAJ IDRIZ
35 BYTYQI SHYQIRI
36 BERISHA LLESHI ZOJA
37 NURA FARUK
38 BELEGU EROLLD
39 DUDI SHEHOLLI BLINERA
40 DRESHAJ GANI
41 KRASNIQI DRITA
42 KASTRATI GËZON
43 KADRIU REXHEP
44 BERISHA BEKË
45 RUSHITI AIDA
46 AZEMI ÇAMERIE
47 BERISHA RRUSTEM
48 TAHIRI LABINOT
49 SELMANI MARQE
50 HARADINAJ DAUT
51 ISMAILI FISNIK
52 SELMANAJ RASIM
53 KABASHI LULZIM
54 BEJTA FIKNETE
55 LLESHI GEGË
56 SYLA GAZMEND
57 THAQI MRIKA
58 QERIQI RAMIZ
59 MYRTAJ LAHUDIN
60 MAZREKU AFRORE
61 BRAHIMAJ LAHI
62 AXHEMI FATOS
63 BERISHA LULJETA
64 IMERI VEHBI
65 SADIKU DARDANE
66 SHALA GRANIT
67 TOLAJ ARBËR
68 BAJRAMI NEXHMEDIN
69 LUZHA BESA
70 MAXHUNI NEHAT
71 MATOSHI HALIL
72 KUKAJ DRITA
73 ÇEKU-KRYEZIU ELEONORA
74 SHURDHAJ FATMIR
75 SEJDIU HEKURAN
76 OSMANI SHKUMBIN
77 BAZAJ NAIM
78 MORINA QAMILE
79 KURTAJ HAJRUSH
80 LAJQI SALI
81 KASTRATI SHQIPE
82 MEMA SHYQYRI
83 HOTI AFRIM
84 SHALA RAMIZE
85 DERI RIFAT
86 MUHADRI BESIM
87 AHMETI XHYLANI ARTA
88 BALDEDAJ ILIR
89 KRASNIQI FLORINË
90 MOLLIQAJ DARDAN
91 ISKA FATMIR
92 SHALA ALUSH
93 EJUPI HAJZERAJ PRANVERA
94 MORINA JAHIR
95 SINANI RESUL
96 SALIHU DHURATA
97 MEHMETAJ BRAHIM
98 JAKUPI FATON
99 BUNGU HATIXHE
100 ÇAUSHI DRITON
101 TAHIRI DERVISH
102 ZOGIJANI JETON
103 JASHANICA VLORA
104 VESVESJA DUKAGJIN
105 DALIPI SAMET
106 BOGAJ YLL
107 LLUGAGJIU RAMIZ
108 DEMA FISNIK
109 PAJAZITI NASER
110 AHMETI SHPEND