LAJMI I FUNDIT:

6G po vjen në iPhone: Apple nuk heq dorë nga modemet e veta

6G po vjen në iPhone: Apple nuk heq dorë nga modemet e veta

Apple thuhet se po punëson arkitektë dhe inxhinierë për të punuar në modemet 6G, të cilët duhet të përdoren në modelet e ardhshme të iPhone.

Edhe pse ambicia e Apple për të krijuar një modem 5G nuk ka marrë hov, kompania është e qartë se nuk po heq dorë. Pavarësisht zërave se prodhuesi i iPhone po braktis zhvillimin e modemit të tij 5G, një raport i ri sugjeron se po ecën përpara me zhvillimin e një modemi 6G.

Mark Gurman i Bloomberg raporton se Apple po punëson inxhinierë për të punuar në arkitekturën 6G.

Një postim i veçantë pune është parë në kompaninë me bazë në Cupertino, e cila përshkruan pozicionin e një arkitekti të platformës celulare, i cili do të vlerësojë teknologjinë 6G dhe do të menaxhojë prototipet.

Sipas Gurman, Apple është ende duke punuar shumë në zhvillimin e modemit të saj 5G, por gjithashtu po kalon në 6G.

Më herët, informacioni nga zinxhiri i furnizimit u shfaq se përpjekjet e Apple për të krijuar modemin e vet 5G nuk ishin të suksesshme dhe se Apple po mbyll projektin e përmendur. /Telegrafi/


Në trend Teknologji

Më shumë
Fshini këto aplikacione nga telefoni përpara se t'i shpenzojnë të gjitha paratë nga llogaritë e juaja bankare

Fshini këto aplikacione nga telefoni përpara se t'i shpenzojnë të gjitha paratë nga llogaritë e juaja bankare

Këshilla Teknologjike
WhatsApp prezanton veçori të reja të formatimit të tekstit

WhatsApp prezanton veçori të reja të formatimit të tekstit

Teknologji
Apple prezanton kufje të personalizuara Beats

Apple prezanton kufje të personalizuara Beats

Teknologji
Qytetari u bë viral derisa voziste Teslan dhe të njëjtën kohë vendosi pajisjet Apple Vision Pro, sekretari amerikan i Transportit ngre alarmin

Qytetari u bë viral derisa voziste Teslan dhe të njëjtën kohë vendosi pajisjet Apple Vision Pro, sekretari amerikan i Transportit ngre alarmin

Teknologji
Samsung zbulon specifikat e pajisjes së re Galaxy Fit 3

Samsung zbulon specifikat e pajisjes së re Galaxy Fit 3

Teknologji
Google ndalon gjeneratorin e imazheve Gemini, Inteligjenca Artificiale krijoi fotografi të pasakta historike

Google ndalon gjeneratorin e imazheve Gemini, Inteligjenca Artificiale krijoi fotografi të pasakta historike

Teknologji
Kalo në kategori