LAJMI I FUNDIT:

63 milionë euro kanë harxhuar qytetarët e Maqedonisë në tregun online

63 milionë euro kanë harxhuar qytetarët e Maqedonisë në tregun online
Foto: Ilustrim

Tregu online në Republikën e Maqedonisë shënon rritje të vazhdueshme, veçanërisht prej vitit 2011. Rritje më të madhe ka shënuar në vitin 2014, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Reklama

Ndikim në këtë rritje kanë web-faqet për blerje në grup, sidomos Grouper, e cila ka filluar me punë në janar të vitit 2011. Kjo faqe tanimë numëron mbi 130 mijë shfrytëzues, të cilët e përdorin edhe për zbulim të vendeve të reja, organizim të udhëtimeve dhe gjetje të prodhimeve për blerje.

Ka edhe faktorë tjerë që ndikojnë në zhvillimin e tregut online siç janë: prirja e popullsisë që mos paguajë para kesh, faktorët politik dhe ekonomik, shpejtësia e teknologjive të reja, trendi i kompjuterit etj./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Protesta tek Ura e Ibrit, qytetarët e mbledhur këndojnë “Jo nuk ndahet Mitrovica”

Protesta tek Ura e Ibrit, qytetarët e mbledhur këndojnë “Jo nuk ndahet Mitrovica”

Lajme
Rama takon Vuçiqin: Konflikti në veri të Kosovës duhet të zgjidhet krah për krah me botën demokratike

Rama takon Vuçiqin: Konflikti në veri të Kosovës duhet të zgjidhet krah për krah me botën demokratike

Lajme
Kryeministri i Kroacisë flet për situatën në veri, tregon se si e sheh qëndrimin e Kosovës në raport me Serbinë

Kryeministri i Kroacisë flet për situatën në veri, tregon se si e sheh qëndrimin e Kosovës në raport me Serbinë

Lajme
Pjesëtar me simbole të grupit Wagner janë parë në protestën e sotme në Zubin Potok

Pjesëtar me simbole të grupit Wagner janë parë në protestën e sotme në Zubin Potok

Lajme
Nxënësi iu dërgon mesazhe mësimdhënësve në Prizren, kërcënon se ka një listë të nxënësve që

Nxënësi iu dërgon mesazhe mësimdhënësve në Prizren, kërcënon se ka një listë të nxënësve që "do t’u bëj keq"

Kronika e Zezë
Tensionet në Mitrovicë - përveq veriut po protestohet edhe në jug

Tensionet në Mitrovicë - përveq veriut po protestohet edhe në jug

Lajme
Kalo në kategori