LAJMI I FUNDIT:

100 ditë qeverisje, Taravari: Maqedonia e Veriut vend më i mirë se para 100 ditëve

100 ditë qeverisje, Taravari: Maqedonia e Veriut vend më i mirë se para 100 ditëve

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Arben Taravari sot para mediave prezantoi arritjet e kësaj partie gjatë 100 ditëve të para të qeverisjes, duke potencuar se para 100 ditëve vendi ndodhej në kriza të ndryshme ndërsa tani gjendja është shumë më e mirë. Sipas tij më herët kishte korrupsion të lartë dhe vendi ishte i paralizuar ndërsa shpreson që deri në fund të mandatit, besimi në drejtësi të mos jetë ai që është momentalisht.

Reklama

“100 ditë më parë vendi ishte i paralizuar, kishim kriza globale, ekonomike dhe energjetike. Kishim krizë vendore të korrupsionit dhe të ndryshimeve kushtetuese. Përballë kësaj paralize, ne duhej të vepronim. Në koordinim me miqtë ndërkombëtarë vendosëm të bëhemi pjesë e Qeverisë. Ky ishte një vendim shumë i vështirë por ne e bëmë për të stabilizuar shtetin dhe për t’u dhënë perspektivë qytetarëve që po ikin në masë të madhe. Koha po dëshmon që kishim të drejtë. Pjesëmarrja jonë në Qeveri ka shumë kufizime, në radhë të parë janë kufizimet kohore. Është e pamohueshme se sot Maqedonia e Veriut është një vend shumë më i mirë se para 100 ditëve”, deklaroi Arben Taravari.

E sa i përket propozimit të Kovaçevskit sot në takim me Mickoskin që nëse mbështeten ndryshimet kushtetuese të shkohet në zgjedhje, Taravari tha se këtë propozim ai e ka dhënë që para 5 muajve dhe nuk ka asgjë kundër që kjo të ndodhë.

Në trend Lajme

Më shumë
Vazhdojnë reagimet pas sulmit terrorist, Bugajski, Lajçakut: Ndaloni gjuhën e pakuptimtë, Beogradi e Moska po ju marrin për budallenj

Vazhdojnë reagimet pas sulmit terrorist, Bugajski, Lajçakut: Ndaloni gjuhën e pakuptimtë, Beogradi e Moska po ju marrin për budallenj

Lajme
'Dikush i ka tradhtuar sulmuesit, ka shumë pikëpyetje' – banori serb në veri të Kosovës tregon për ngjarjet në Banjskë

'Dikush i ka tradhtuar sulmuesit, ka shumë pikëpyetje' – banori serb në veri të Kosovës tregon për ngjarjet në Banjskë

Lajme
Pamje me dron të ikjës së grupit terrorist serb nga Manastiri i Banjskës

Pamje me dron të ikjës së grupit terrorist serb nga Manastiri i Banjskës

Lajme
Kurti jep detaje të arsenalit të armëve të sekuestruara: Serbia duhet të mbahet përgjegjëse për sponsorizimin e terrorizmit

Kurti jep detaje të arsenalit të armëve të sekuestruara: Serbia duhet të mbahet përgjegjëse për sponsorizimin e terrorizmit

Siguri
Gashi: Në bazë të ligjeve të Kosovës, të arrestuarit për sulmin në veri mund të dënohen me burgim të përjetshëm

Gashi: Në bazë të ligjeve të Kosovës, të arrestuarit për sulmin në veri mund të dënohen me burgim të përjetshëm

Lajme
Avokatët zbardhin dëshmitë e serbëve të arrestuar për sulmin terrorist

Avokatët zbardhin dëshmitë e serbëve të arrestuar për sulmin terrorist

Siguri
Kalo në kategori