Ish-ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Lutfi Zharku, ka thënë se deputetët e Kuvendit të Kosovës sot duhet të marrin vendim që Xhelal Sfeçlës  t’ia ndalojnë ta ushtrojë pozitën e ministrit të Brendshëm në detyrë.

Reklama

Zharku, ka pohuar se kjo duhet duhet të ndodhë pasi që Sfeçla ka dhënë leje që deputetët të mbajnë sot seancë në kohën kur Prishtina është në karantinë, transmeton Telegrafi.

“Për të dëshmuar që jemi Republikë parlamentare dhe Kuvendi është institucioni me i lartë ne vend, vendimi i parë që deputetët duhet me e marrë në seancën e sotme është të ia ndalojnë Xhelalit ta kryej funksionin publik të ushtruesit të detyrës së ministrit”, ka shkruar ai në Facebook./Telegrafi/

Reklama

Xhelali iu paska lejue deputeteve qe sot me marre pjese ne seance. Pas ketij “vendimi”, dhe pasiqe Prishtina eshte ne…

Publiée par Lutfi Zharku sur Mardi 14 avril 2020