LAJMI I FUNDIT:

ZEROVA prezanton karikuesin DC me kapacitet prej 480kW

ZEROVA prezanton karikuesin DC me kapacitet prej 480kW

ZEROVA Technologies është një kompani e re e themeluar nga Phihong Technology, dhe karikuesi DC i saj i fundit i pavarur për 4 vetura nuk është asgjë më pak se revolucionar.

Reklama

Ky karikues i ri DC do të debutojë zyrtarisht më 11 qershor në EVS36 Expo në Sacramento, Kaliforni, dhe më vonë më 14 qershor në Power2Drive Expo në Mynih, Gjermani.

Emri i duhur DQ480 përfaqëson një përparim serioz në teknologjinë e karikimit. Karikuesi DC 480 kW mund të ketë 4 automjete të lidhura njëkohësisht dhe të ofrojë dy sisteme të ndryshme ftohjeje, raporton Arena EV, përcjell Telegrafi.

ZEROVA unveils 480 kW DC charger

Në varësi të vendndodhjes dhe kërkesave, karikuesi mund të vijë me ftohje të lëngshme ose me ajër.

Dy nga kabllot e karikimit mund të ofrojnë deri në 500A falë ftohjes me ujë, teksa dy kabllot e tjera janë të ftohura me ajër dhe megjithatë ofrojnë rrymë karikimi 300A.

Kabllot me ftohje me ajër ofrojnë një opsion përforcues që u lejon atyre të rrisin fuqinë e tyre të prodhimit gjatë orëve të pikut.

Pjesa e përparme e karikuesit mund të modifikohet gjithashtu për t’iu përshtatur kërkesave të vendndodhjes, ekzistojnë tre zgjedhje të ekraneve – një ekran i vetëm me madhësi prej 7 inç, një ekran tjetër gjithashtu me madhësi prej 7 inç për ndërfaqen e përdoruesit, plus një ekran tjetër me 21,5 inç për reklama, ose një ekran më të madh 32 inç që kujdeset për gjithçka. /Telegrafi/

ZEROVA unveils 480 kW DC charger