LAJMI I FUNDIT:

Vetura me dizajnin më të mirë për 2016 zgjidhet…

Vetura me dizajnin më të mirë për 2016 zgjidhet…

Renault Talisman fiton çmim “Most Beautfiul Car of the year” apo “vetura më e bukur e vitit” në festivalin prestigjioz “International Automobie Festival” i mbajtur për vitin e 31-të me radhë.

RenaultGroup_2

Kjo limuzinë luksoze e cila për herë të parë u prezantua në Frankfurt Motor Show, i përket segmentit D të veturave me një gjatësi prej 4.85 metra e gjatë dhe një mori teknologjish që e bëjnë pretendente për veturën më të mirë në kategori.

Renault_3

Kjo veture pritet të lansohet në Kosove më 3 shtator në një ceremoni zyrtare publike që do tu informojmë në ditët në vijim. /Telegrafi/