Mbrëmë (e mërkurë) u mbajt një nga evenimentet më të mëdha të muzikës ‘country’, Country Music Association (CMA) Awards.

Shfaqja e 55-të vjetore e çmimeve, premtoi të jetë më e madhe se kurrë pasi Shoqata e Muzikës Vendore i zvogëloi gjërat në masë të madhe vitin e kaluar në mes të pandemisë së coronavirusit.

Për natën më të madhe të muzikës country, është e përshtatshme që ikona Luke Bryan u emërua si prezantues për shfaqjen e shkëlqyer në Bridgestone Arena në Nashville, Tennessee.

Fuqia e yjeve nuk ndalet me kaq. Disa prezantuese të tjerë gjatë “CMA Awards 2021” ishin gjyqtarët e “American Idol” Katy Perry dhe Lionel Richie, Trisha Yearwood, Susan Sarandon, Kelsea Balerini dhe aktori Zachary Levi.

Reklama

Më poshtë gjeni dukjet më të bukura nga mbrëmja:

Reklama

Katy Perry

Jennifer Hudson

Nicole Kidman

 Miranda Lambert

Carrie Underwood

Kelsea Ballerini

Maren Morris

Rachel Smith