Princesha Diana është padyshim një nga ikonat e stilit më të përfolur në botë.

Nga veshja e saj e gjërë e dasmës e viteve 1980 e deri tek fustanet moderne, që ajo ndonjëherë kishte veshur është analizuar dhe vlerësuar në të gjithë botën.

Midis pantallonave të çiklizmit, bluza të gjata, xhinse me këmbë të drejta dhe pëlhura bluzash, zgjedhjet e veshjeve të rastësishme të Princeshës Diana do të dukeshin me stil edhe në vitin 2020, transmeton Telegrafi.

Më poshtë gjeni disa nga veshjet e saj të cilat mund ti rikrijoni këto ditë izolimi:

/Telegrafi/