LAJMI I FUNDIT:

Vendosja e flamurit shqiptar afër kryqit në Kodër të Diellit, Policia e Maqedonisë merr në pyetje edhe një person tjetër

Vendosja e flamurit shqiptar afër kryqit në Kodër të Diellit, Policia e Maqedonisë merr në pyetje edhe një person tjetër

Nga Ministria e Punëve të Brendshme njoftojnë se sot është realizuar bisedë informative me personin e dytë që dyshohet se ka vendosur flamurin shqiptar në shtizën e kishës në Kodër të Diellit.

Nga MPB thonë se bëhet fjalë për 23-vjeçarin B.Ll nga Reçica e Vogël e Tetovës.

Policia e Maqedonisë: Është arrestuar personi që vendosi flamurin e Shqipërisë afër kryqit në Kodrën e Diellit
Lexo po ashtu Policia e Maqedonisë: Është arrestuar personi që vendosi flamurin e Shqipërisë afër kryqit në Kodrën e Diellit

“Sot (30 nëntor) në SPB-Tetovë është kryer bisedë zyrtare me 23-vjeçarin B.Ll. nga Reçica e Vogël e Tetovës, i cili dyshohet se është personi i dytë që ka larguar flamurin e Kishës Ortodokse Maqedonase-Arqipeshkvisë së Ohrit nga shtiza e manastirit “Shën Naumi i Ohrit Çudibërësi” në Kodër të Diellit dhe ka vendosur flamurin e Republikës së Shqipërisë. Pas dokumentimit të rastit, ndaj tij do të dorëzohet parashtresë përkatëse”, thonë nga MPB.

Angellov: Është larguar flamuri shqiptar afër kryqit në Kodrën e Diellit, do të vendoset ai Kishës Ortodokse
Lexo po ashtu Angellov: Është larguar flamuri shqiptar afër kryqit në Kodrën e Diellit, do të vendoset ai Kishës Ortodokse

Kujtojmë se gjatë ditës së djeshme, për këtë rast u arrestuar 33-vjeçari J.A, gjithashtu nga Reçica e Vogël./Telegrafi/