0Shares

Kur kemi qenë fëmijë, kjo për ne ka qenë argëtimi i preferuar.

Modelistja braziliane dhe vajza e vërtetë e fitnesit, Izabel Goulart (31) në profilin e vet në Instagram ka postuar videon me ushtrimet të cilat, mund të themi lirisht, të gjithë ne i kemi harruar plotësisht.

Kërcimi në litar është loja të cilën të gjithë në shkolla në orët e fizkulturës i kemi praktikuar rregullisht.

Është koha që të kthehemi në fëmijëri dhe të bëjnë diçka të mirë për trupin tonë.

Përafërsisht 15 deri 20 minuta ushtrime heq 300 kalori, transmeton Telegrafi.

#BodyByIza getting in the Mood for … 90 days to the Olympics!! Can’t wait!! #BodyByIza entrando no clima…. Faltam só 90 dias para os Jogos Olímpicos Rio 2016 Uhuu!! Obrigada ao Comitê Olímpico do Brasil (COB)… Convite aceito👊💥 !! Muito feliz em fazer parte da equipe de padrinhos e madrinhas do @timebrasil !! Vamos apoiar nossos atletas!! #paris #workout #focus #motivation #dedication #justdoit #EuSouTimeBrasil

A post shared by Izabel Goulart (@izabelgoulart) on May 6, 2016 at 8:53am PDT

Efektet e mira janë të shumta, ndërkaq vetëm njëra nga to në mënyrë efikase eliminon celulitin!

Veç kësaj, ky ushtrim aktivizon muskujt e këmbëve, duarve dhe stomakut, përmirëson balancimin dhe trajnon qëndrueshmërinë.

/Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)