0Shares

Shumica e njerëzve që punojnë në zyre para kompjuterit e dinë shumë mirë tmerrin e dhimbjeve të shpinës.

Ndonjëherë kompanitë që janë më të kujdesshme krijojnë hapësira të veçanta ku punëtorët mund të pushojnë pak, transmeton Telegrafi.

Por nëse nuk keni vend të tillë në kompaninë ku punoni, atëherë duhet vet të mendoni për shëndetin tuaj.

Ekspertët kanë përpiluar një listë me ushtrime një-minutëshe të cilat ju ndihmojnë t’i forconi muskujt e shpinës dhe ta shmangni dhimbjen.

Ushtrimet preferohet të kryhen në sipërfaqe të rrafshëta dhe të forta.

Gjithashtu, ushtrimet marrin kohë vetëm një minutë, prandaj mund t’i kryeni ato kurdo gjatë ditës.

Ndiqni videot e mëposhtme për të parë  hollësisht se si performohen këto ushtrime! /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)