LAJMI I FUNDIT:

Ushtarët profesionistë nga kryeministri Zaev kërkojnë rregullimin e statusit të tyre

Ushtarët profesionistë nga kryeministri Zaev kërkojnë rregullimin e statusit të tyre

Kryeministri Zoran Zaev, sot realizoi takim pune me përfaqësues të Sindikatës së Pavarur të Ushtarëve Profesionistë, ku ata e kanë informuar kryeministrin për standardin e ushtarëve profesionistë të punësuar në Ushtrinë e Republikës së Maqedonisë dhe kanë kërkuar përkrahje nga Qeveria për përmirësimin e statusit social të ushtarëve profesionistë, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Reklama

Në takim gjithashtu është diskutuar çështja specifike e statusit të ushtarëve profesionistë pas moshës 45 vjeçare, ku flitet për detyrimin ligjor që ka shteti për të siguruar punësim të ushtarëve profesionistë me kohëzgjatje të pacaktuar në institucione tjera shtetërore pas kalimit të moshës 45 vjeç.

Kryeministri Zaev i informoi përfaqësuesit e Sindikatës së Pavarur të Ushtarëve Profesionistë se Qeveria do t’ju kushtojë vëmendje përkatëse kërkesave të tyre dhe shfaqi vullnet të mirë për zgjidhjen e kësaj çështje./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Escobar: Lajçak ka mbështetjen e plotë, nuk mendoj se një vend prej një milion e gjysmë do ta bindë komunitetin transatlantik të ndryshojë taktikat e tij

Escobar: Lajçak ka mbështetjen e plotë, nuk mendoj se një vend prej një milion e gjysmë do ta bindë komunitetin transatlantik të ndryshojë taktikat e tij

Lajme
“I treguat botës se si ta trajtojë saktë Rusinë”: Zelensky shpërndan videon ku Edi Rama përplaset me përfaqësuesin rus në OKB

“I treguat botës se si ta trajtojë saktë Rusinë”: Zelensky shpërndan videon ku Edi Rama përplaset me përfaqësuesin rus në OKB

Lajme
Përplasja Rama-Rusi, ambasadori Ferit Hoxha: Pa përfunduar dialogu, vështirë se Kosova do të jetë e barabartë në OKB

Përplasja Rama-Rusi, ambasadori Ferit Hoxha: Pa përfunduar dialogu, vështirë se Kosova do të jetë e barabartë në OKB

Lajme
Krahasimi, sa para kursehet në Gjermani dhe sa në Shqipëri?

Krahasimi, sa para kursehet në Gjermani dhe sa në Shqipëri?

Lajme
Takimi me Osmanin, Lajçak: Patëm bisedë të detajuar dhe të dobishme

Takimi me Osmanin, Lajçak: Patëm bisedë të detajuar dhe të dobishme

Lajme
Analisti serb mbron Kurtin: Lajçaku ka bërë shumë gabime

Analisti serb mbron Kurtin: Lajçaku ka bërë shumë gabime

Lajme
Kalo në kategori