Tyra Banks festoi ditëlindjen duke përhapur mesazhe për pozitivitetin trupor.

Supermodelja postoi një seri fotografish e veshur me rroba banje për ditëlindjen e saj të 48-të të shtunën, duke ndarë një mesazh dashurie për veten në mbishkrim.

“Kjo është ditëlindja ime! Dhe çdo vit ky trupi im vazhdon të ndryshojë. Trupi im është më i mbushur. Po kështu është edhe mendja ime”, shtoi ajo ndër të tjera. “Gëzuar ditëlindjen të gjithë Shigjetarëve të mi. Gëzuar për rritjen së bashku, në më shumë se një mënyrë”.

Foto: Instagram

Në tri fotot, ajo tregon aftësitë e buzëqeshjes, teksa kishte veshur një ngjyrë të zezë me lule me një dekolte të hapur.

Heidi Klum, Kenya Moore dhe Kelly Cutrone ishin në mesin e shumë të famshëmve që i uruan Banks ditëlindjen në komente.

Foto: Instagram

Fansat gjithashtu e duartrokitën atë për mesazhin fuqizues, me një që shkruan, “Faleminderit që ndatë mesazhin e rëndësishëm që trupat tanë po ndryshojnë, gjë që është normale!”, ndërsa një tjetër shtoi: “Pa marrë parasysh madhësinë tuaj, ju jeni gjithmonë të bukur”. /Telegrafi/

Foto: Instagram